Արցախի նախագահը ԱԽ նիստ է հրավիրել. քննարկվել են առևանգված քաղաքացիներին վերադարձնելու քայլերը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 28-ին Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրել, որտեղ քննարկվել է օգոստոսի 28-ին առևանգված ԱՀ քաղաքացիների ճակատագրերի պարզման, նրանց հայրենիք վերադարձնելու ուղղությամբ կատարվող քայլերը, Արցախում ստեղծված իրավիճակը, հնարավոր զարգացումները և իշխանությունների անելիքները:
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ ԱՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տարածած հաղորդագրությունից:
«Նախագահ Հարությունյանը նիստի մասնակիցներին տեղեկացրել է Ադրբեջանի կողմից այսօր առևանգված ԱՀ քաղաքացիների ճակատագրերի պարզման և նրանց հայրենիք վերադարձնելու ուղղությամբ կատարվող քայլերի մասին: Քննարկվել է Արցախում ստեղծված իրավիճակը, հնարավոր զարգացումները և իշխանությունների անելիքները՝ օր-օրի խորացող հումանիտար աղետին դիմակայելու, անվտանգային խնդիրները լուծելու նպատակով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Президент Арцаха созвал заседание Совбеза: обсуждены шаги по возвращению похищенных граждан
28 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян созвал заседание Совета безопасности, где обсуждались шаги по выяснению судеб похищенных 28 августа граждан Арцаха, их возвращению на родину, создавшаяся в Арцахе ситуация, возможные развития и действия властей.
Об этом "Арменпресс" стало известно из сообщения, распространенного главным информационным управлением аппарата Президента Республики Арцах.
«Президента Арутюнян проинформировал участников заседания о шагах, предпринимаемых с целью выяснения судьбы граждан Республики Арцах, похищенных сегодня со стороны Азербайджана, и возвращения их на родину. Была обсуждена ситуация, сложившаяся в Арцахе, возможные развития событий и действия властей в направлении предотвращения углубляющейся гуманитарной катастрофы и решения проблем безопасности",- говорится в сообщении.