ՀՀ նախագահն ընդունել է հայ-կանադական «ԱԳԱՊԵ» ընկերության հիմնադիր ղեկավարին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է  հայ-կանադական «ԱԳԱՊԵ» ընկերության հիմնադիր ղեկավար Գրեմ Ջոնսոնին և ընկերության ներկայացուցիչներ Սուրեն Սարկիսովին ու Ներսես Կարամանուկյանին: Ընկերությունը զբաղվում է Հայաստանի տարածքում նավթի և գազի պաշարների որոնողական աշխատանքների իրականացմամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, հյուրերը Հանրապետության նախագահին մանրամասներ են ներկայացրել ընկերության գործունեության վերաբերյալ:
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են հանքարդյունաբերության և բնապահպանության ոլորտին առնչվող խնդիրներ և դրանց հաղթահարման շուրջ «ԱԳԱՊԵ» ընկերության կողմից առաջարկվող լուծումները:
Երկուստեք շեշտվել է, որ հանքարդյունաբերության ոլորտում բարձր տեխնոլոգիաների կիրառումը նվազեցնում է բնապահպանական ռիսկերը:

Президент Армении принял генерального директора армяно-канадской компании “Агапэ”
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян принял генерального директора армяно-канадской компании “Агапэ” Грэма Джонсона и представителей компании Сурена Саркисова и Нерсеса Караманукяна. Компания занимается разведкой запасов нефти и газа на территории Армении.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, гости представили Ваагну Хачатуряну подробности деятельности компании.
В ходе обсуждения стороны затронули вопросы, связанные с добычей полезных ископаемых и охраной окружающей среды, а также предлагаемые компанией “Агапэ” экологические решения.
Стороны подчеркнули, что использование высоких технологий в сфере добычи полезных ископаемых снижает экологические риски.