ԵԱ-Երևան. Մեկնարկում են եզրափակիչները. Հայաստանն ունի երեք մասնակից
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում ընթացող բռնցքամարտի տղամարդկանց Եվրոպայի առաջնությունը մոտենում է ավարտին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ընթացող առաջնության մրցումային 7-րդ օրը կկայանան եզրափակիչի մենամարտերը: 13 քաշային կարգերում Հայաստանն ունի երեք քաշային կարգերում ոսկու համար պայքարող բռնցքամարտիկներ: Ամենաշատ մասնակից եզրափակիչում ունեն Վրաստանը և Իսպանիան` 4-ական բռնցքամարտիկ:
Հայաստանի հավաքականի կազմում Արթուր Բազեյանը 57 կգ քաշային կարգի եզրափակիչում կմրցի Բելգիան ներկայացնող Վասիլ Ուստուռոյի հետ:
Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր 63,5 կգ քաշային Հովհաննես Բաչկովի մրցակիցը եզրափակիչում Ֆրանսիայից Լունես Համրաուն է:
Իսկ 86 կգ քաշային կարգի եզրափակիչում Ռաֆայել Հովհաննիսյանի հակառակորդը Վրաստանից Գեորգի Կուշինաշվիլին է:
Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչները կմեկնարկեն 17:00-ին:
Նախօրեին կայացած կիսաեզրափակիչ մենամարտում Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի անդամ92կգ քաշային Նարեկ Մանասյանըմրցեց Իսպանիան ներկայացնող Էնմանուել Պլա Ռեյեսի հետ։ Երեք ռաունդներից հետո հավասար հաշիվ գրանցվեց, ինչից հետո մրցավարները վերաընտրել են մենամարտի հաղթողին․ մրցավարները հաղթանակը տվեցին իսպանացուն:
Նարեկ Մանասյանը հրաժարվեց լքել ռինգը և ժամը22:14դրությամբ դեռևս ռինգում էր:Նրան էին միացել Ուկրաինայի հավաքականի ներկայացուցիչները,որոնք բարձրաձայնում են,որ իրենց մարզիկի պարտությունն Անգլիայի ներկայացուցչի հետ մենամարտում անարդար մրցավարության հետևանք է:

В финале ЧЕ-Ереван выступят три боксера Армении
Как сообщает «Арменпресс», финальные поединки состоятся в 7-й день чемпионата, проходящего в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна. Армянские боксеры поборются за золото в 13 весовых категориях. Больше участников финала у Грузии и Испании - по 4 боксера.
В финале весовой категории до 57 кг Артур Базеян сразится с Василом Устуро, представляющим Бельгию.
В финале соперником бронзового призера Олимпийских игр Ованнеса Бачкова (63,5 кг) будет Люнес Марауи из Франции.
В весовой категории 86 кг соперником Рафаэля Ованнисяна является Георгий Кушинашвили из Грузии.
Финал чемпионата Европы начнется в 17:00.
В состоявшемся вчера полуфинальном поединке член сборной Армении по боксу Нарек Манасян (92 кг) встретился с Эммануэлем Пла Рейесом, представляющим Испанию. После трех раундов был зафиксирован равный счет, после чего судьи выбрали победителя. Они присудили победу испанцу.
Нарек Манасян отказался покинуть ринг, до 22:14 он все еще находился на ринге. К нему присоединились представители сборной Украины, которые заявили, что поражение их спортсмена в схватке с представителем Англии – результат несправедливого судейства.