Վազորդ Երվանդ Մկրտչյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Բալկանյան երկրների աթլետիկայի առաջնությունում
Վազորդ Երվանդ Մկրտչյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Հունաստանի Վոլոս քաղաքում հունիսի 20-21-ն անցկացված Բալկանյան երկրների աթլետիկայի առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նա 3000 մ վազքատարածությունը հաղթահարել է 7:52.75 ժամանակում՝ սահմանելով նաև Հայաստանի ռեկորդ:
Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչ Ռազմիկ Ղազարյանն արծաթե մեդալ է նվաճել եռացատկում՝ 16.20 մետր արդյունքով։
Բալկանյան երկրների առաջնությունում Հայաստանի թիմում ընդգրկված են եղել նաև Լևոն Աղասյանը (եռացատկ), Վահե Արզումանյանը (հեռացատկ), Արամ Արամյանը (400մ ա/վ) և Էլլադա Ալավերդյանը (800 մ)։
Ավելի վաղ` Երվանդ Մկրտչյանը հաղթող էր դարձել Ֆրանսիայում կայացած միջազգային մրցաշարի 1500 մ վազք մրցաձևում` ցույց տալով 3:38.99 արդյունք:

Бегун Ерванд Мкртчян завоевал золотую медаль на чемпионате Балканских стран по легкой атлетике
Бегун Ерванд Мкртчян завоевал золотую медаль на чемпионате Балканских стран по легкой атлетике, проходившем в Волосе, Греция, 20-21 июня.
По сообщению «Арменпресс», он преодолел дистанцию ​​в 3000 метров за 7:52.75, установив также рекорд Армении.
Другой представитель Армении - Размик Газарян, завоевал серебряную медаль в тройном прыжке с результатом 16,20 метра.
В состав армянской команды на чемпионате Балкан также вошли Левон Агасян (тройной прыжок), Ваге Арзуманян (прыжки в длину), Арам Арамян (бег на 400 метров с барьерами) и Эллада Алавердян (бег на 800 метров).
Ранее Ерванд Мкртчян выиграл забег на 1500 метров на международном турнире во Франции с результатом 3:38.99.