Լավրովը Հորդանանի ԱԳ նախարար հետ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորումը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը նոյեմբերի 23-ին Հորդանանի ԱԳ  նախարար Այման Սաֆադիի հետ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման հարցը: Հորդանանի կողմից ընդգծվել է Մոսկվայի որոշիչ դերը տարածաշրջանում կրակի դադարեցման պայմաններ ստեղծելու հարցում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին ասված է ՌԴ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունում:
«Սերգեյ Լավրովն իր գործընկերոջը տեղեկացրել է Ռուսաստանի միջնորդական ջանքերի մասին`ուղղված  նոյեմբերի 10-ից Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում ամբողջական հրադադարին և բոլոր տիպի ռազմական գործողությունների դադարեցմանը: Հորդանանի ԱԳ նախարարը ողջունել է Ռուսաստանի որոշիչ դերը հրադադարի պայմաններ ստեղծելու և երկարաժամկետ կարգավորմանն անցնելու հարցում»,-ասված է հաղորդագրությունում:
ՌԴ ԱԳՆ-ն նշել է, որ քննարկման ընթացքում կարծիքների փոխանակում է եղել տարածաշրջանային օրակարգի առանցքային ասպեկտների շուրջ:

YEREVAN, NOVEMBER 23, ARMENPRESS. Foreign Minister of Russia Sergey Lavrov discussed the issue of Nagorno Karabakh conflict settlement with Foreign Minister of Jordan Ayman Safad. The Jordanian side emphasized Russia's decisive role in creating conditions for ceasefire in the region, ARM<ENPRESS was informed from the press service of the Russian Foreign Ministry.
Sergey Lavrov informed his partner about Russia's mediation efforts aimed at a full ceasefire in Nagorno Karabakh and cessation of all kinds of military operations. The Foreign Minister of Jordan saluted Russia’s decisive role for creating conditions for a ceasefire and starting the process for a lasting settlement.
The Russian Foreign Ministry noted that during the discussion the sides exchanged views on key aspects of the regional agenda.