Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինը հյուրընկալել է Աննա Հակոբյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, ‹‹Իմ քայլը›› և ‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը հուլիսի 2-ին Անթիլիասի մայրավանքում հյուրընկալվել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, հանդիպմանը ներկա է գտնվել Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը։ Հանդիպմանը տիկին Հակոբյանը պատմել է Լիբանանում իր ծրագրերի և հանդիպումների մասին, ներկայացրել իր ղեկավարած երկու հիմնադրամների գործունեությունը։
Նույն օրը Աննա Հակոբյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության որբերի Արամ Պեզիքյան թանգարան։ Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանի և թանգարանի պատասխանատու Գրիգոր Ալուզյանի ուղեկցությամբ Աննա Հակոբյանը շրջել է թանգարանի տարածքով, ծանոթացել թանգարանի ստեղծման պատմությանն ու ցուցանմուշներին։ Այցի ավարտին Աննա Հակոբյանը գրառում է կատարել թանգարանի հուշամատյանում։ Աննա Հակոբյանը եղել է նաև «Թռչնոց բույն» մանկատանը:

Catholicos Aram I of Great House of Cilicia hosts Armenian PM’s wife
YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. Anna Hakobyan, spouse of Armenia’s Prime Minister, chairwoman of the Board of Trustees of My Step and City of Smile charitable foundations, on July 2 has been hosted by His Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia, in Antelias, Mrs. Hakobyan’s Office told Armenpress.
The meeting was also attended by Armenian Ambassador to Lebanon Vahagn Atabekyan.
During the meeting Anna Hakobyan introduced His Holiness Aram I on her programs and meetings in Lebanon, the activities of the two foundations led by her.
On the same day Anna Hakobyan visited the Armenian Genocide Orphans' "Aram Bezikian"Museum. The Armenian PM’s wife toured the Museum, got acquainted with the history of its establishment and the exhibits. At the end of the visit Mrs. Hakobyan left a note in the Memory Book of the Museum. Anna Hakobyan also visited the Birds’ Nest orphanage.