Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինը հյուրընկալել է Աննա Հակոբյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, ‹‹Իմ քայլը›› և ‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը հուլիսի 2-ին Անթիլիասի մայրավանքում հյուրընկալվել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, հանդիպմանը ներկա է գտնվել Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը։ Հանդիպմանը տիկին Հակոբյանը պատմել է Լիբանանում իր ծրագրերի և հանդիպումների մասին, ներկայացրել իր ղեկավարած երկու հիմնադրամների գործունեությունը։
Նույն օրը Աննա Հակոբյանն այցելել է Հայոց ցեղասպանության որբերի Արամ Պեզիքյան թանգարան։ Լիբանանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աթաբեկյանի և թանգարանի պատասխանատու Գրիգոր Ալուզյանի ուղեկցությամբ Աննա Հակոբյանը շրջել է թանգարանի տարածքով, ծանոթացել թանգարանի ստեղծման պատմությանն ու ցուցանմուշներին։ Այցի ավարտին Աննա Հակոբյանը գրառում է կատարել թանգարանի հուշամատյանում։ Աննա Հակոբյանը եղել է նաև «Թռչնոց բույն» մանկատանը:

Католикос Великого Дома Киликийского Арам I принял Анну Акопян
Супруга премьер-министра РА, председатель Совета попечителей благотворительных фондов “Мой шаг” и "City of smile/город улыбок” Анна Акопян 2 июля в Кафедральном соборе Антилиаса посетила Католикоса Великого Дома Киликийского Арама Первого.
Как сообщили Арменпресс в офисе Анны Акопян, на встрече присутствовал посол Армении в Ливане Ваагн Атабекян. Госпожа Акопян рассказала о своих программах и встречах в Ливане, представила деятельность двух руководимых ею фондов.
В тот же день Анна Акопян посетила Музей сирот Геноцида армян Арама Пезикяна. В сопровождении посла РА в Ливане Ваагна Атабекяна и ответственного музея Григора Алузяна Анна Акопян обошла территорию музея, ознакомилась с историей создания и экспонатами музея. В конце визита Анна Акопян сделала запись в Памятной книге музея. Анна Акопян побывала также и в детском доме ”Птичье гнездо”.