SSJ-100-ի աղետից զոհվածների ընտանիքներին կվճարվի 9-ական մլն ռուբլի
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայի «Շերեմետեւո» օդանավակայանում SSJ-100-ի աղետից զոհվածների ընտանիքները կստանան 9 միլիոն ռուբլու չափով վճարումներ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, կառավարության նիստում հայտարարել Է ՌԴ-ի տրանսպորտի նախարար Եվգենի Դիտրիխը:
«Ընդունվել են տուժածներին եւ զոհվածների հարազատներին վճարումների բոլոր անհրաժեշտ որոշումները: Զոհվածների ընտանիքներին կվճարվի 9-ական միլիոն ռուբլի. 2 միլիոն՝ ապահովագրական վճարումներ, 2 միլիոն՝ տարածաշրջանային վճարումներ, 5 միլիոն՝ «Աերոֆլոտ» ընկերության վճարումներ»,- ասել Է նախարարը:
Նա նաեւ նշել Է, որ բոլոր վճարումները կկազմակերպվեն այն տեղերում, որտեղ բնակվել են զոհվածները:
Դիտրիխի խոսքով՝ նաեւ ավիաընկերությունը որոշում Է ընդունել մեկական միլիոն ռուբլի վճարել բոլոր այն ուղեւորներին, որոնց հոսպիտալացում չի պահանջվել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Минтранс: семьям погибших в катастрофе с SSJ-100 будет выплачено по 9 млн рублей
Семьи погибших в катастрофе с SSJ-100 в аэропорту Шереметьево получат выплаты в размере 9 млн рублей. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом заявил министр транспорта Евгений Дитрих на заседании правительства.
"Приняты все необходимые решения по выплатам пострадавшим и родственникам погибших. Семьям погибших будет выплачено по 9 млн рублей. Это - 2 млн страховые выплаты, 2 млн - региональные выплаты, 5 млн - это выплаты компании "Аэрофлот", - сказал министр.
Он также отметил, что все выплаты будут организованы по месту, где проживали погибшие.
По его словам, также авиакомпания приняла решение выплатить по 1 млн рублей всем пассажирам, которым не потребовалась госпитализация.