SSJ-100-ի աղետից զոհվածների ընտանիքներին կվճարվի 9-ական մլն ռուբլի
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայի «Շերեմետեւո» օդանավակայանում SSJ-100-ի աղետից զոհվածների ընտանիքները կստանան 9 միլիոն ռուբլու չափով վճարումներ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, կառավարության նիստում հայտարարել Է ՌԴ-ի տրանսպորտի նախարար Եվգենի Դիտրիխը:
«Ընդունվել են տուժածներին եւ զոհվածների հարազատներին վճարումների բոլոր անհրաժեշտ որոշումները: Զոհվածների ընտանիքներին կվճարվի 9-ական միլիոն ռուբլի. 2 միլիոն՝ ապահովագրական վճարումներ, 2 միլիոն՝ տարածաշրջանային վճարումներ, 5 միլիոն՝ «Աերոֆլոտ» ընկերության վճարումներ»,- ասել Է նախարարը:
Նա նաեւ նշել Է, որ բոլոր վճարումները կկազմակերպվեն այն տեղերում, որտեղ բնակվել են զոհվածները:
Դիտրիխի խոսքով՝ նաեւ ավիաընկերությունը որոշում Է ընդունել մեկական միլիոն ռուբլի վճարել բոլոր այն ուղեւորներին, որոնց հոսպիտալացում չի պահանջվել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Families of Aeroflot Flight 1492 crash victims to receive 9 million rubles
YEREVAN, MAY 7, ARMENPRESS. Families of the victims of the Aeroflot Flight 1492 May 5, 2019 disaster will receive 9,000,000 rubles compensations each, Russia’s Transportation Minister Yevgeny Ditrikh said at a recent Cabinet meeting.
In addition, Aeroflot will pay 1,000,000 rubles to survivors who didn’t need hospitalization, he said.
The Sukhoi Superjet 100, operating Flight 1492 en route from Moscow to Murmansk, returned to Sheremetyevo shortly after take-off,bouncing on landingand causing the landing gear to collapse. The aircraft caught fire and slid on its belly to a standstill. Out of the 78 occupants onboard, 41 were killed.