Միրամարի քաղաքագլուխը որոշել Է իր թեկնածությունն առաջադրել ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնի համար. CNN
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Միրամար ոչ մեծ քաղաքի (Ֆլորիդայի նահանգ) քաղաքագլուխ Ուեյն Մեսամը մարտի 28-ին հայտարարել Է 2020 թվականին երկրի նախագահական ընտրություններին մասնակցելու որոշման վերաբերյալ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է CNN հեռուստաալիքը: «Ամերիկան մեզ բոլորիս Է պատկանում «…» Ահա թե ինչու եմ ես պատրասվում իմ թեկնածությունն առաջադրել ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնի համար: Որպեսզի լինեմ ձեր չեմպիոնը»,-հեռուստաալիքը մեջբերում Է Մեսամի խոսքը:
44-ամյա դեմոկրատ Ուեյն Մեսամը Միրամարի քաղաքագլխի աթոռն զբաղեցրել Է 2015 թվականին: Ինչպես նշում Է CNN հեռուստաալիքը, իր տեսաուղերձում Մեսամը, որը լայն ճանաչում չունի Ֆլորիդայի հարավային մասի սահմաններից դուրս, հիշատակել Է այդ թվում, որ իր ծնողները Ջամայկայից սերվածներ են: «Ես մեծ խանդավառությամբ եմ վերաբերվում ամերիկյան երազանքին, որովհետեւ ինձ համար դա հորինվածք չԷ»,-նշել Է Մեսամը:
Հեռուստաալիքի տեղեկատվության համաձայն, Մեսամը կնոջ հետ համատեղ նաեւ շինարարական բիզնես Է վարում, առաջադիմական հայացքներ ունի զենք կրելու, միգրանտների եւ շրջակա միջավայրի հետ կապված հարցերում: 2016 թվականի ընտրություններում նա պաշտպանել Է Հիլարի Քլինթոնի թեկնածությունը: ԱՄՆ-ի նախագահի 59-րդ ընտրությունները կկայանան 2020 թվականի նոյեմբերի 3-ին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

CNN: мэр города Мирамар решил баллотироваться в президенты США
Мэр небольшого города Мирамар (штат Флорида) Уэйн Мессам объявил в четверг о решении участвовать в президентских выборах в США в 2020 году. Как передает Арменпресс, об этом сообщил телеканалCNN.
"Америка принадлежит всем нам<…> Вот почему я собираюсь баллотироваться в президенты США. Чтобы быть вашим чемпионом", - приводит телеканал слова Мессама.
44-летний демократ Уэйн Мессам занял кресло мэра Мирамара в 2015 году. Как отмечает телеканал CNN, в своем видеообращении Мессам, не обладающий широкой известностью за пределами южной части Флориды, подробно рассказал историю своей жизни, упомянув в том числе, что его родители являются уроженцами Ямайки. "Я с большим энтузиазмом отношусь к американской мечте, потому что для меня это не выдумка", - отметил Мессам.
По информации телеканала, Мессам совместно с женой также владеет строительным бизнесом, является сторонником прогрессивных взглядов на вопросы, связанные с ношением оружия, мигрантами и окружающей средой. На выборах в 2016 году он поддержал кандидатуру Хиллари Клинтон.