Թմրանյութեր փոխադրելու մեջ կասկածվող նավին ԱՄՆ-ի հարվածից չորս մարդ է զոհվել
Ամերիկացի զինվորականներն օգոստոսի 25-ին Կարիբյան ծովում հերթական հարվածն են հասցրել ենթադրաբար թմրանյութեր փոխադրող նավին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտնել է ԱՄՆ զինված ուժերի Հարավային հրամանատարությունը։
ԱՄՆ զինուժից տեղեկացրել են, որ հարվածի հետևանքով զոհվել է չորս մարդ։ «Հաստատված հետախուզական տվյալները վկայել են, որ նավն օգտագործվել է թմրանյութերի մաքսանենգության համար», - նշվում է հրապարակնան մեջ։
Ամերիկյան զանգվածային լրատվամիջոցների տվյալներով՝ 2025 թվականի աշնանից ի վեր թմրանյութեր ետղափոխելու մեջ կասկածվող նավերին ԱՄՆ զինված ուժերի հարվածների զոհ է դարձել ավելի քան 220 մարդ։

Четыре человека погибли в результате удара США по судну, подозреваемому в контрабанде наркотиков
25 августа военные США нанесли удар по еще одному судну в Карибском море, предположительно занимавшемуся контрабандой наркотиков. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило Южное командование ВС США.
Командование сообщило, что в результате удара погибли четыре человека. “Подтвержденные разведданные свидетельствовали о том, что судно использовалось для контрабанды наркотиков», — говорится в сообщении.
Согласно сообщениям американских СМИ, с осени 2025 года в результате ударов США по судам, подозреваемым в контрабанде наркотиков, погибло более 220 человек.