Օբաման հոլիվուդյան դերասանին շփոթել Է մարզիկի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բարաք Օբամայի սխալը, որը շփոթել է դերասան Ջեյմս Ֆրանկոյի եւ ամերիկյան ֆուտբոլի խաղացող Ջեյմս Ֆլակոյի անունները, գրավել է զանգվածային լրատվամիջոցների եւ սոցցանցերի օգտատերերի ուշադրությունը, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
«Նախագահ Բարաք Օբամայի սերը սպորտի նկատմամբ դեկտեմբերի19-ին անհարմար կացության մեջ Է դրել նրան, երբ նա ոչ միտումնավոր միավորել ու մի ամբողջություն Է դարձրել հոլիվուդյան դերասանի եւ Ֆուտբոլի ազգային լիգայի քվոթերբեկի անունները»,- հաղորդել է NBC ալիքը:
Ելույթ ունենալով մամուլի ասուլիսի ժամանակ՝ Օբաման հիշատակել է «Հարցազրույց» կատակերգական ֆիլմը, որտեղ խոսքը վերաբերում Է Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի դեմ մահափորձին:
«Ես կարծում եմ՝ դա մեզ թույլ տվեց որոշ հետաքրքրական բաներ իմանալ ԿԺԴՀ-ի մասին՝ այն, որ այդ երկիրը որոշել Է լիամասշտաբ գրոհ ձեռնարկել կինոստուդիայի վրա՝ Սեթ Ռոգենի եւ Ջեյմս Ֆլակոյի մասնակցությամբ երգիծական ֆիլմի պատճառով»,- հայտարարել Է նա:
Ֆուտբոլիստ Ջո Ֆլակոն անձամբ Է նախագահի ուշադրությունը հրավիրել սխալի վրա՝ Twitter-ում դիմելով նրան, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Обама перепутал голливудского актера со спортсменом
Ошибка Барака Обамы, перепутавшего имена актера Джеймса Франко иигрока вамериканский футбол Джеймса Флакко, привлекла внимание СМИ ипользователей соцсетей, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Любовь президента Барака Обамы кспорту (…) подвела его впятницу, когда он неосознанно объединил имена голливудского актера иквотербека НФЛ вединое целое",— сообщаетканалNBC.
Выступая напресс-конференции, Обама упомянул комедийный фильм "Интервью", вкотором речь идет опокушении насеверокорейского лидера Ким Чен Ына.
"Я думаю, это позволило нам узнать кое-что интересное оКНДР— то, что эта страна решила провести полномасштабную атаку накиностудию из-за сатирического фильма сСетом Рогеном иДжеймсом Флакко",— заявил он.