ՆԱՏՕ-ի Բրյուսելում գտնվող  կենտրոնակայանը զբաղվում է մեղրի արտադրությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՆԱՏՕ-ի Բրյուսելի կենտրոնակայանն իր տարածքում չորս մեղվափեթակներ է տեղադրել եվրոպական բնապահպանական նախագծերի շրջանակներում:
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը,այս մասին ասվում է դաշինքի կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ։
«Յուրաքանչյուր փեթակ արտադրում է մոտ 80-100 կիլոգրամ մեղր մեկ տարեշրջանում, որի մեծ մասը մնում է մեղուների կենսագործունեության ապահովման համար: Մեղվաբույծները տարեկան հավաքում են մոտ 25 կիլոգրամ մեղր յուրաքանչյուր փեթակից», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Փեթակների տեղադրման նախագիծը Հյուսիսատլանտյան դաշինքի կենտրոնակայանում մեկնարկել է դեռ 2020 թվականին, երբ տարածքում հայտնվեցին առաջին երկու փեթակները։

Штаб-квартира НАТО в Брюсселе занялась производством меда
Штаб-квартира НАТО в Брюсселе в рамках европейских экологических проектов разместила на своей территории четыре улья.
Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом говорится взаявлениина сайте альянса.
"Каждый улей производит порядка 80-100 килограммов меда за сезон, большая часть которого остается пчелам для поддержания жизнедеятельности. Пчеловоды НАТО собирают с каждого улья порядка 25 килограммов меда в год", — говорится в сообщении.
Проект по размещению ульев запустили в штаб-квартире Североатлантического альянса еще в 2020 году — тогда на территории появились первые два улья.