Մադոննան մանկական հիվանդանոց Է բացել Մալավիում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի հանրահայտ երգչուհի Մադոննայի «Զորացնենք Մալավին» հիմնադրամի տնօրեն Սարա Եզզին հայտնել է, որ փոփ-դիվան 50-տեղանոց մանկական հիվանդանոց Է բացել երկրի գործարար մայրաքաղաք Բլանտայրում, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Մադոննան, որը երկու երեխա է որդեգրել այդ երկրից, անցյալ տարի ժամանել Էր այնտեղ՝ տեսչական ստուգում անցկացնելու տասը տարրական դպրոցներում, որոնք կառուցվել Էին իր միջոցներով:
ՄԱԿ-ի տվյալներով՝ 13-միլիոնանոց Մալավիում՝ Աֆրիկայի ամենաաղքատ երկրներից մեկում, բնակչության 39 տոկոսն ապրում Է օրական 1 դոլարից Էլ պակաս միջոցներով: ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի մանկական հիմնադրամի գնահատումներով՝ տղաների միայն 26 տոկոսը եւ աղջիկների 16 տոկոսն Է ավարտում տարրական դպրոցը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Мадонна открыла в Малави детскую больницу
Директор фонда певицы Мадонны "Взрастим Малави" Сара Еззи сообщила, что поп-дива открыла детскую больницу на 50 мест в деловой столице страны Блантайре, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Мадонна, которая усыновила двух детей из Малави, в прошлом году приезжала проинспектировать десять начальных школ, построенных на ее средства в одной из беднейших стран Африки.
По данным ООН, в Малави 39% 13-миллионного населения живет менее чем на один доллар в день. По оценкам детского фонда ЮНИСЕФ, всего лишь 26% мальчиков и 16% девочек заканчивают начальную школу.