Սաուդացի լավագույն ուսուցիչները և ուսանողները կպարգևատևվեն թանկարժեք մեքնենաներով
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սաուդյան Արաբիայի կրթության նախարարությունը մտադիր է լավագույն ուսուցիչներին և ուսանողներին պարգևատրել BMW մակնիշի մեքենաներով, ինչպես նաև 2,5-32 հազար ԱՄՆ դոլարի կտրոններով: Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով միջազգային լրատվամիջոցները, ուսուցիչները, տնօրենները, ինչպես նաև աչքի ընկնող ուսանողները կարող են արժանանալ մրցանակի: Հայտնի է, որ ընտրվել են 2014թ. հաղթողները: Նախարարությունը ենթադրում է, որ նման ակցիան կարող է նպաստել ուսուցիչների պրոֆեսիոնալիզմի, ինչպես նաև մասնագիտության պահանջարկի բարձրացմանը:
Աղբյուրի տեղեկացմամբ, այս քայլը հաստատում է նախարարության պատասխանատվությունը ուսանողների և կրթության նկատմամբ:

Учителей и студентов в Саудовской Аравии наградят машинами BMW
Министерство образования Саудовской Аравии хочет наградить выдающихся учителей роскошными машинами, такими какBMW, ичеками насумму 10 тысяч и120 тысяч саудовских риалов (это около2,5 и32 тысяч долларов соответственно). Как передает Арменпресс, об этом сообщаетиздание Arab News.
Преподаватели, кураторы идиректора школ, атакже выдающиеся студенты могут претендовать нанаграды. Известно, что ведомство уже выбрало победителей 2014 года.
В министерстве полагают, что данная акция сможет мотивировать преподавателей истудентов.
"Это подтверждает ответственное отношение министерства поотношению кстудентам иобразованию вцелом. Награждение машинами BMW должно стать отличной мотивацией длялюдей, работающих вэтой области",— сообщил источник введомстве.