Հալեպում եղանակը բավականին ցրտել է, ջեռուցումը մեծ խնդիր է
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի հայաշատ Հալեպ քաղաքումայժմ եղանակն արդեն անձրեւային է եւ էապես ցրտել է, սակայն ջեռուցման հնարավորություն գրեթե չկա: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Բերիո թեմի ազգային առաջնորդարանի մամուլի քարտուղար Ժիրայր Ռեյիսյանն` ավելացնելով, որվառելանյութ շատ դժվար է հայթայթել, իսկ էլեկտրականությամբ ջեռուցելն անհուսալի է, քանի որ այն հաճախակի է ընդհատվում:«Մարդիկ կփորձեն հագուստներով տաքանալ»,- ընդգծեց Ռեյիսյանը` միեւնույն ժամանակ լավատեսորեն տրամադրվելով, որ կկարողանան հաղթահարել բոլոր դժվարությունները:
Մամուլի քարտուղարը նաեւ նշեց, որ բջջային կապը եւս կանոնավոր չի գործում:
Արամ Մանուկյան հայկական ակումբի մոտ, Ռեյիսյանի տեղեկացմամբ,դեկտեմբերի 3-ինմի քանի ռումբեր են ընկել, սակայն վնասները միայն նյութական են: Քաղաքումընդհանուր առմամբ մեծ փոփոխություններ տեղի չեն ունեցել, մերթ ընդ մերթ լսելի են կրակոցների եւ պայթյունների ձայներ, որոնք հիմնականում հեռու են հայաշատ շրջաններից, սակայն երբեմն ռումբերը պայթյում եննաեւ հայկական թաղամասերում:

It's cold in Aleppo, heating is a big problem
YEREVAN, DECEMBER 4, ARMENPRESS. Overcast weather dominates in Armenian populated Aleppo and it's rather cold now, although the heating is a big problem. The Press Secretary of the Armenian National Prelacy in Aleppo Jirayr Reisian informed "Armenpress" about this. In addition he said that it's very difficult to find fuel, as to the electricity, it is being interrupted very frequently, so they cannot rely on heating houses via electricity. Reisian stated: "People will try to use clothes to heat themselves." At the same time he was full of optimism and said that they will manage to overcome all the difficulties.
Among other things the Press Secretary stated that cell phones do not work properly either.
Also Reisian stated that several bombs fell near the Armenian club after Aram Manoukian on December 3, notwithstanding they caused only material damage. Generally nothing changed in the city, from time to time one can hear shooting and bombing, which are usually far from the Armenian regions, although sometimes bombs explode in the Armenian districts either.