Իրանը մտադիր է մասնակցել ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեային
Իրանը պլանավորում է մասնակցել ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 81-րդ նստաշրջանին, եթե ԱՄՆ-ն կատարի իր պարտավորությունները և ժամանակին այցագրեր տրամադրի Իրանի պատվիրակությանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտարարել է ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաղային։
«Պլանավորվում է, որ մենք կմասնակցենք այդ հանդիպմանը, եթե, իհարկե, ընդունող երկիրը կատարի իր պարտավորությունները և ժամանակին տրամադրի մուտքի անցագրեր՝ համաձայնագրին  համապատասխան», - ասել է նա մամուլի ասուլիսի ընթացքում։
Նրա խոսքով՝ Թեհրանը մտադիր է օգտագործել այդ հարթակը, որպեսզի պարզաբանի Իրանի դիրքորոշումը հրատապ հարցերի շուրջ:

Иран намерен принять участие в Генеральной Ассамблее Организации Объединенных Наций
Иран планирует принять участие в 81-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, если США выполнят свои обязательства и своевременно выдадут визы членам иранской делегации. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщил пресс-секретарь Министерства иностранных дел Ирана Эсмаил Багаи.
“Планируется, что мы примем участие в этой встрече, разумеется, при условии, что страна-хозяйка выполнит свои обязательства и своевременно выдаст въездные визы в соответствии с соглашением”, — заявил он на пресс-конференции.
Он добавил, что Тегеран намерен использовать эту площадку для разъяснения позиции Ирана по неотложным вопросам.