Իրանի Լարակ կղզում ամերիկյան հարվածների զոհերի թիվը հասել է 3-ի
Իրանի Հորմոզգանի նահանգում՝ Հորմուզի նեղուցում գտնվող Լարակ կղզում օգոստոսի 30-ի երեկոյան ԱՄՆ-ի հասցրած հարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 3-ի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է իրանական Tasnim գործակալությունը։
Կան նաև վիրավորներ, որոնց հստակ թիվը չի նշվում։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր երկու զոհի մասին, սակայն վիրավորներից մեկը հիվանդանոցում մահացել է։
Օգոստոսի 30-ի երեկոյան ԱՄՆ ուժերը հարվածել էին Լարակ կղզուն՝ թիրախավորելով իրանական կայանքներ, որոնք, ըստ Վաշինգտոնի, ականներ էին արձակում դեպի Հորմուզի նեղուց։ Իրանն այս հարձակմանը պատասխանել էր՝ օգոստոսի 31-ի գիշերը թիրախավորելով Հորդանանում ամերիկյան երկու ռազմաբազա, ինչպես նաև ԱԹՍ արձակելով դեպի Արաբական Միացյալ Էմիրություններ։

Число погибших в результате американских ударов по иранскому острову Ларак достигло 3 человек
Число погибших в результате американских ударов вечером 30 августа по острову Ларак в иранской провинции Хормозган, расположенному в Ормузском проливе, достигло 3 человек. Как передает Арменпресс, об этом сообщает иранское агентство Tasnim.
Также есть раненые, точное число которых не указывается.
Ранее сообщалось о двух погибших, но один из раненых скончался в больнице.
Вечером 30 августа американские войска нанесли удар по острову Ларак, поразив иранские объекты, которые, по данным Вашингтона, запускали мины в Ормузский пролив. В ночь на 31 августа Иран ответил на эту атаку ударами по двум американским военным базам в Иордании, а также запустил беспилотники в Объединенные Арабские Эмираты.