Գազայում իսրայելական հարվածների հետևանքով չորսամյա երեխա է զոհվել
Գազայի հատվածում օգոստոսի 23-ին Իսրայելի երկու օդային հարվածների հետևանքով առնվազն երկու մարդ է զոհվել, այդ թվում՝ չորսամյա տղա, ևս յոթ մարդ վիրավորվել է։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Reuters-ը, այս մասին հայտարարել են պաղեստինյան առողջապահական պաշտոնյաները։
Իսրայելը հայտարարել է, որ կուժեղացնի հարվածները՝ Գազայից Իսրայելի ուղղությամբ օդապարիկների, անօդաչու թռչող սարքերի և օդապարուկների արձակումներով պայմանավորվածի։
Իսրայելական կողմի հարվածներից մեկը հասցվել է անկլավի կենտրոնական հատվածում գտնվող Զավայդա քաղաքի շենքերից մեկին։
Օդային հարվածի հետևանքով շենքը վերածվել էր մետաղի և բետոնի կույտի։
Առողջապահական պաշտոնյաների հաղորդմամբ՝ երկրորդ օդային հարվածը հասցվել է մոտակայքում գտնվող Նուսեյրաթ փախստականների ճամբարին։

Четырехлетний ребенок погиб в результате израильских ударов в Газе
По меньшей мере два человека, включая четырехлетнего мальчика, погибли и семь получили ранения в результате двух израильских авиаударов в секторе Газа 23 августа. Как передает Арменпресс, об этом сообщили палестинские представители здравоохранения со ссылкой на Reuters.
Израиль заявил, что усилит свои удары, сославшись на запуск воздушных шаров, беспилотников и воздушных змеев из Газы на территорию Израиля.
Один из израильских ударов попал в здание в центральном анклавном городе Завайда.
В результате авиаудара здание превратилось в груду металла и бетона.
Представители здравоохранения сообщили, что второй авиаудар попал в расположенный неподалеку лагерь беженцев Нусейрат.