Բահրեյնը հայտարարել է Իրանի արձակած ավելի քան 70 հրթիռ և 100 դրոն ոչնչացնելու մասին
Բահրեյնի պաշտպանության ուժերը հայտարարել են, որ Թեհրանի կողմից երկրի վրա հարձակումների մեկնարկից ի վեր ոչնչացվել են 75 հրթիռ և 123 անօդաչու թռչող սարք։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Բահրեյնի Al Ayam օրաթերթը։
Բահրեյնի պաշտպանության ուժերը տեղեկացնում են, որ շարունակում են դիմակայել իրանական հարձակումների հաջորդական ալիքներին՝ կոչ անելով հանրությանը մնալ տանը և դուրս գալ միայն անհրաժեշտ կարիքների համար՝ ցուցաբերելով ծայրահեղ զգուշություն։
«Քաղաքացիական ենթակառուցվածքների և մասնավոր սեփականության դեմ բալիստիկ հրթիռների և անօդաչու թռչող սարքերի օգտագործումը միջազգային մարդասիրական իրավունքի և ՄԱԿ-ի կանոնադրության կոպիտ խախտում է»,- նշվել է հաղորդագրության մեջ։
Իրանը պաշտոնապես հայտարարել է, որ հարձակումներ է իրականացնելու Մերձավոր Արևելքում ամերիկյան ռազմաբազաների վրա՝ ի պատասպան ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից սկսված ռազմական գործողությունների։

Бахрейн объявил об уничтожении более 70 ракет и 100 беспилотников, запущенных Ираном
Вооруженные силы Бахрейна объявили об уничтожении 75 ракет и 123 беспилотников с момента начала атак Тегерана на страну. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщила бахрейнская ежедневная газета Al Ayam.
Вооруженные силы Бахрейна заявляют о продолжении сопротивления последовательным волнам иранских атак, призывая население оставаться дома и выходить только по крайней необходимости, проявляя крайнюю осторожность.
“Применение баллистических ракет и беспилотников против гражданской инфраструктуры и частной собственности является грубым нарушением международного гуманитарного права и Устава ООН”, — говорится в заявлении.
Иран официально объявил о намерении атаковать американские военные базы на Ближнем Востоке в ответ на военные операции, проводимые Соединенными Штатами и Израилем.