Լարսը փակ է բեռնատարների համար՝ անբարենպաստ եղանակի պատճառով
Հյուսիսային Օսիայի Ռազմավիրական ճանապարհի մի հատվածում բեռնատար ավտոմեքենաների երթևեկությունը դադարեցվել է Վրաստանում անբարենպաստ եղանակային պայմանների պատճառով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդել է Հյուսիսային Օսիայի արտակարգ իրավիճակների նախարարության գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը:
Վլադիկավկազ քաղաքից Լարս բնակավայր ընկած հատվածում մեծ բեռնատար ավտոտրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը երկու ուղղությամբ դադարեցվել է Մոսկվայի ժամանակով դեկտեմբերի 26-ի ժամը 11:00-ից (Երևանի ժամանակով՝ 12։00-ից)։
Մամուլի ծառայությունում հավելել են, որ սահմանափակումները կգործեն, մինչև այլ հատուկ կարգադրություն լինի։

Ларс закрыт для грузовых автомобилей из-за непогоды
Движение грузового транспорта на участке Военно-Грузинской дороги в Северной Осетии приостановлено из-за неблагоприятных погодных условий в Грузии. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает пресс-служба Главного управления Министерства чрезвычайных ситуаций Северной Осетии.
Движение большегрузных автомобилей в обоих направлениях на участке от города Владикавказ до поселка Ларс приостановлено с 11:00 по московскому времени 26 декабря (12:00 по ереванскому времени).
Пресс-служба добавила, что ограничения будут действовать до дальнейшего уведомления.
Военно-Грузинская дорога — единственный сухопутный маршрут, соединяющий Россию с Грузией и Арменией.