Գործարարների խնդիրների լուծման հարցում ունենք քաղաքական փոխըմբռնում. Միրզոյանը՝ Վրաստանի ԱԳ նախարարի հետ հանդիպումից հետո
Հայաստանը ու Վրաստանը շարունակում են զարգացնել ռազմավարական գործընկերությունը, որն ուղղված է տարածաշրջանային փոխկապակցվածության ընդլայնմանը և ամրապնդմանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ ներկայացնելով Վրաստանի ԱԳ նախարար Մակա Բոճորիշվիլիի հետ հանդիպման արդյունքները։
«Ռազմավարական գործընկերության միջոցով մենք պետք է շարունակաբար նպաստենք փոխկապակցվածության ընդլայնմանը, ամրապնդմանը և այդ ճանապարհին թույլ չտանք խոչընդոտներ։ Այսօր գործընկերոջս հետ քննարկել ենք այս տեսլականը, մոտեցումը, և կարծում եմ, որ կա երկուստեք փոխշահավետ ըմբռնում»,– ասել է նախարարը։
Միրզոյանը նաև անդրադարձել է գործարար համայնքի կողմից բարձրացված խնդիրներին։
«Բնականաբար, տեղյակ ենք գործարար շրջանակների կողմից բարձրացվող խնդիրներից, որոնց հասցեագրման ուղղությամբ ունենք քաղաքական փոխըմբռնում»,-ընդգծել է ԱԳ նախարարը։

У нас есть политическое взаимопонимание в решении бизнес-вопросов - Мирзоян после встречи с главой МИД Грузии
Армения и Грузия продолжают развивать стратегическое партнерство, направленное на расширение и укрепление региональной взаимосвязанности.
Как сообщает Арменпресс, об этом заявил министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, представляя результаты встречи с главой МИД Грузии.
«Благодаря стратегическому партнерству мы должны постоянно способствовать расширению и укреплению взаимосвязанности и не допускать препятствий на этом пути. Сегодня мы обсудили это видение и подход с моим коллегой, и я считаю, что существует взаимовыгодное понимание», — сказал министр.
Мирзоян также коснулся вопросов, поднятых бизнес-сообществом.
«Естественно, мы знаем о проблемах, поднятых бизнес-кругами, и у нас есть политическое взаимопонимание в их решении», — подчеркнул глава МИД.