Գյումրիի ռուսական ռազմաբազայի զինծառայողը հրազենային վնասվածքով տեղափոխվել է հիվանդանոց
Հուլիսի 10-ին, ժամը 19:00-ի սահմաններում «Գյումրի» բժշկական կենտրոն է ընդունվել գլխի հրազենային վնասվածք ստացած քաղաքացի։
«Արմենպրես»-ին «Գյումրի» ԲԿ-ից տեղեկացրին, որ տուժածը վիրահատվել է, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում`կոմայի մեջ։
«Գյումրի» ԲԿ-ի գլխավոր բժիշկ Արմեն Խաչատրյանը տեղեկացրեց, որ տուժածի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ հրազենային վնասվածք ստացած անձը 2002 թվականին ծնված ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի զինծառայող Ալիքսեյ Կ.-ն է՝ ծնված 2002 թվականին:
Նախնական տեղեկություններով ռուսական ռազմաբազայի զինծառայողը ինքն է իրեն վնասվածք հասցրել հրազենով։
ՀՀ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանն էլ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ դեպքի վերաբերյալ ոստիկանությունն ահազանգ է ստացել «Գյումրի» ԲԿ-ից։

Russian serviceman stationed in Armenia hospitalized with alleged self-inflicted gunshot wound
On July 10, at approximately 19:00, a man with a gunshot wound to the head was admitted to the Gyumri Medical Center. According to hospital staff speaking to Armenpress, the man underwent surgery and is currently in intensive care in a coma. His condition is reported as critical.
Preliminary information identifies the victim as Aleksey K., born in 2002, a serviceman of the Russian 102nd Military Base located in Gyumri, according to the medics.
Initial reports suggest that the gunshot wound was allegedly self-inflicted, according to medics.
Ministry of Interior spokesperson Narek Sargsyan told Armenpress that police have been notified about the incident by the hospital.