Գյումրիի ռուսական ռազմաբազայի զինծառայողը հրազենային վնասվածքով տեղափոխվել է հիվանդանոց
Հուլիսի 10-ին, ժամը 19:00-ի սահմաններում «Գյումրի» բժշկական կենտրոն է ընդունվել գլխի հրազենային վնասվածք ստացած քաղաքացի։
«Արմենպրես»-ին «Գյումրի» ԲԿ-ից տեղեկացրին, որ տուժածը վիրահատվել է, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում`կոմայի մեջ։
«Գյումրի» ԲԿ-ի գլխավոր բժիշկ Արմեն Խաչատրյանը տեղեկացրեց, որ տուժածի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ հրազենային վնասվածք ստացած անձը 2002 թվականին ծնված ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի զինծառայող Ալիքսեյ Կ.-ն է՝ ծնված 2002 թվականին:
Նախնական տեղեկություններով ռուսական ռազմաբազայի զինծառայողը ինքն է իրեն վնասվածք հասցրել հրազենով։
ՀՀ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանն էլ «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ դեպքի վերաբերյալ ոստիկանությունն ահազանգ է ստացել «Գյումրի» ԲԿ-ից։

Военнослужащий российской военной базы в Гюмри был доставлен в больницу с огнестрельным ранением
Как сообщили “Арменпресс” в Медицинском центре Гюмри, пострадавший был прооперирован. Он находится в реанимационном отделении в состоянии комы.
Главный врач Гюмрийского медицинского центра Армен Хачатрян сообщил, что состояние пострадавшего оценивается как крайне тяжелое.
Поступивший с огнестрельным ранением - военнослужащий 102-й военной базы Российской Федерации Алексей К., 2002 года рождения.
По предварительным данным, военнослужащий сам себе нанес огнестрельное ранение.
Пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян сообщил “Арменпресс”, что в связи с инцидентом в полицию поступил звонок из Гюмрийского медицинского центра.