Իսրայելը հայտնել է Իրանի գիշերվա հարվածներից 154 վիրավորի մասին
Իսրայելի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ գիշերվա ընթացքում հոսպիտալացվել է 154 մարդ, որոնցից գրեթե բոլորը վիրավորվել են ապաստարաններ տեղափոխվելու ժամանակ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է NBC News-ը։
Նախարարության խոսնակ Շիրա Սողոմոնը հայտարարության մեջ նշել է, որ Իրանի վերջին պատասխան ավիահարվածներից ոչ ոք ուղղակիորեն չի տուժել։
Խոսնակը հայտնել է, որ հիվանդանոցում գտնվողների մեծ մասը՝ 130 մարդ, թեթև վնասվածք է ստացել, վիրավորներից 15-ը գտնվում են բժշկական զննման փուլում, մի քանիսը շոկային վիճակում են։
Ավելի վաղ Իրանի առողջապահության նախարար Մոհամմադ Ռեզա Զաֆարքանդին հայտարարել էր, որ Իրանի տարածքում Իսրայելի կողմից վերջին օրերին իրականացված հարձակումների հետևանքով վիրավորների թիվը հասել է 1800-ի։
Իրանը հայտնել է հունիսի 13-ից մեկնարկած հարվածներից ավելի քան 220 զոհի մասին։ Իսրայելը հայտնել է իրանական պատասխան հարվածներից 24 զոհի մասին։

Израиль сообщил о 154 пострадавших в результате ночных иранских ударов
Министерство здравоохранения Израиля сообщило, что за ночь госпитализировано 154 человека, почти все из которых получили ранения, когда направлялись в убежища.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на NBC News, представитель министерства Шира Соломон заявила, что никто не пострадал напрямую в результате последних ответных авиаударов Ирана.
Она сообщила, что большинство госпитализированных, 130 человек, получили легкие травмы, 15 раненых проходят медицинское обследование, некоторые находятся в состоянии шока.
Ранее министр здравоохранения Ирана Мохаммад Реза Зафарганди сообщил, что число людей, пострадавших за последние дни израильских атак на иранскую территорию, достигло 1800 человек.
Иран сообщил о более чем 220 погибших в результате ударов, начавшихся 13 июня. Израиль сообщил о 24 погибших в результате ответных ударов Ирана.