Իսրայելի ռազմական հետախուզության ղեկավարը խոստացել է, որ Իրանում գործողությունները շուտով կընդլայնվեն
Իսրայելի ռազմական հետախուզության վարչության ղեկավար գեներալ-մայոր Շլոմի Բինդերը հայտարարել է, որ իր ենթակաները շուտով ստիպված կլինեն ավելի խոշոր մասշտաբով գործել Իրանի տարածքում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է The Times of Israel-ը։
«Դուք տվյալներ ձեռք բերեցիք, որոնք ճանապարհ հարթեցին դեպի Թեհրան և թույլ տվեցին հարված հասցնել Իրանի բարձրագույն հրամանատարությանը։ Շուտով դուք կսկսեք գործել նաև այլ շրջաններում։ Դուք ապացուցել եք, որ կարող եք ճեղքել սահմանները և հասնել ցանկացած նպատակի», - ասել է Բինդերը հետախուզության սպաներին։
Բինդերը խոստացել է, որ Իսրայելը մոտ ապագայում հարվածներ կհասցնի Իրանի ավելի զգայուն թիրախների։
Նա հավելել է, որ, այնուամենայնիվ, հետախուզությունը չպետք է մոռանա պայքարը միանգամից մի քանի ճակատներում մղելու անհրաժեշտության մասին, այդ թվում՝ Գազայի հատվածում՝ այնտեղ մնացած պատանդներին ազատելու համար։
Իսրայելի և Իրանի միջև փոխադարձ հարվածները շարունակվում են արդեն հինգերորդ օրը։ Իրանի իշխանությունները հայտնել են իսրայելական հարվածներից 220-ից ավելի զոհի մասին, որոնց մեծ մասը քաղաքացիական անձինք են։ Իսրայելը հայտնել է իրանական պատասխան հարվածներից 24 զոհի մասին։

Глава военной разведки Израиля пообещал скорое расширение операций в Иране
Глава Управления военной разведки Израиля генерал-майор Шломи Биндер заявил, что его подчиненным вскоре придется действовать в более крупном масштабе на территории Ирана. Как передает "Арменпресс", об этом сообщает The Times of Israel.
«Вы добыли данные, которое проложили дорогу на Тегеран и позволили нанести удар по высшему командованию Ирана. Вскоре вы начнете действовать и в других районах. Вы доказали, что можете прорывать границы и достигать любой цели», - сказал Биндер офицерам разведки.
Биндер пообещал, что Израи‌‌‌‌​​‌​‌‌​‍‌‌‌‌​​‌‌​​‌‍‌‌‌‌​​‌‌‌‌​‍‌‌‌‌​​​​‌‌‌‍‌‌‌‌‌​​​‌​‌‍‌‌‌‌‌​​​‌​‌‍‌‌‌‌​‌‌​‌‌​‍‌‌‌‌​​‌‌​​‌‍‌‌‌‌​​‌‌‌‌​‍‌‌‌‌​​​​‌‌‌‍‌‌‌‌‌​‌​​‌​‍‌‌‌‌​‌‌‌‌​​‍‌‌‌‌​​‌​‌‌‌‍‌‌‌‌​​​‌​‌​‍‌‌‌‌​​‌‌​​​‍‌‌‌‌​​​‌​‌​‍‌‌‌‌​​‌‌​‌​‍‌‌‌‌​​​‌​​‌‍‌‌‌‌​​​‌‌​​‍‌‌‌‌​​‌​‌​​‍‌‌‌‌​​​​‌‌​ль в ближайшем будущем будет наносить удары по еще более чувствительным целям в Иране.
"Вы получили информацию, которая проложила путь в Тегеран и позволила вам нанести удар по высшему командованию Ирана. Скоро вы начнете действовать в других регионах. Вы доказали, что можете пересекать границы и достигать любой цели", — сказал Биндер офицерам разведки.
Биндер пообещал, что Израиль нанесет удары по более чувствительным иранским целям в ближайшем будущем.
Он добавил, что, однако, разведка не должна забывать о необходимости сражаться на нескольких фронтах одновременно, в том числе в секторе Газа, чтобы освободить оставшихся там заложников.
Обмен ударами между Израилем и Ираном продолжается уже пятый день. Иранские власти сообщили о более чем 220 жертвах в результате израильских ударов, большинство из которых — мирные жители. Израиль сообщил о 24 жертвах в результате ответных иранских ударов.