Իրանի դեմ հարձակումն իրականացվում է ուժի բոլոր բաղադրիչների համադրությամբ. ԻՀՊԿ խոսնակ
Իրանը բախվում է ագրեսիայի, որում համադրվում են ուժի բոլոր բաղադրիչները։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Tasnim գործակալությունից, այս մասին հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) խոսնակ Ալի Մոհամմադ Նայեինին։
Դատապարտելով Իրանի ժողովրդի անդորրը խաթարելու թշնամական փորձերը՝ խոսնակը կրկնել է Իրանի գերագույն առաջնորդ Այաթոլլահ Ալի Խամենեիի խոսքերը, որ Իրանը կպատասխանի թշնամուն ջախջախիչ և կործանարար ուժով։
Նա նշել է, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունն «անընդհատ հզորացել է բոլոր ոլորտներում, չնայած թշնամիները սպանել են իրանցի զինվորական հրամանատարների, միջուկային գիտնականների և հասարակ մարդկանց»։
Գեներալ Նայեինին նաև դատապարտել է Իսրայելի կողմից Իրանի պետական ​​​​հեռուստաընկերության վրա ավիահարվածը՝ նշելով, որ «լկտի հանցագործությունը կատարվել է մի լրատվամիջոցի դեմ, որը կապ չունի որևէ ռազմական կամ միջուկային կենտրոնի հետ»։
Իրանի պետական ​​հեռուստատեսության շենքերից մեկին Իսրայելի հասցրած ավիահարվածի հետևանքով երկու աշխատակից և մեկ լրագրող էր զոհվել, վիրավորվել են մի քանի այլ աշխատակիցներ և լրագրողներ։
Իսրայելի կողմից Իրանի միջուկային, ռազմական և բնակելի օբյեկտների վրա հարվածների հետևանքով զոհվել են շուրջ 230 բարձրաստիճան զինվորական հրամանատարներ, միջուկային ոլորտի գիտնականներ և խաղաղ բնակիչներ, այդ թվում՝ կանայք և երեխաներ։

Нападение на Иран осуществляется с использованием всех компонентов силы - представитель КСИР
Иран сталкивается с агрессией, которая сочетает в себе все компоненты силы. Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на Tasnim, об этом заявил представитель Корпуса стражей исламской революции (КСИР) Али Мохаммад Найени.
Осудив враждебные попытки нарушить мир иранского народа, представитель повторил слова Верховного лидера Ирана аятоллы Али Хаменеи о том, что Иран ответит врагу сокрушительной и разрушительной силой.
Он отметил, что Исламская Республика Иран «постоянно укрепляется во всех областях, несмотря на то, что враги убивают иранских военачальников, ученых-атомщиков и простых людей».
Генерал Найени также осудил авиаудар Израиля по государственному телевидению Ирана, заявив, что «это наглое преступление было совершено против средства массовой информации, которое не имеет никакого отношения ни к одному военному или ядерному центру».
Двое сотрудников и журналист погибли, а несколько других сотрудников и журналистов получили ранения в результате израильского авиаудара по одному из зданий государственного телевидения Ирана.
Удары Израиля по ядерным, военным и жилым объектам Ирана привели к гибели около 230 старших военных командиров, ученых-атомщиков и гражданских лиц, включая женщин и детей.