Իրանական հրթիռների 5-10%-ն է հասել Իսրայել, զոհերի թիվը հասել է 24-ի. ԻՊԲ
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ԻՊԲ) տրամադրել է Իրանի հետ փոխադարձ հարվածների վերաբերյալ առաջին վիճակագրական տվյալները, որոնց համաձայն՝ Իրանի բալիստիկ հրթիռները խոցելու հաջողության ցուցանիշը կազմել է 80-90%։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է The Jerusalem Post պարբերականը։
Նշվում է, որ իրանական բալիստիկ հրթիռների միայն 5-10%-ն է ճեղքել հակաօդային պաշտպանությունը և հասել բնակելի վայրերին։
Գիշերն իրանական հարվածների հետևանքով Իսրայելում զոհվել է ևս 8 մարդ։ Այսպիսով, հունիսի 13-ին սկսված փոխադարձ հարվածների զոհերի թիվն Իսրայելում հասել է 24-ի։ Մեկ մարդ դեռ անհետ կորած է։
Իրանն այս օրերի ընթացքում, ըստ ԻՊԲ-ի, Իսրայելի վրա է արձակել շուրջ 350 բալիստիկ հրթիռ։ Իրանական հրթիռային հարվածները հիմնականում կենտրոնացած են եղել Իսրայելի կենտրոնական հատվածի, ինչպես նաև Հայֆայի վրա։
Իր հերթին, Իրանը հայտնել է, որ հունիսի 13-ից մեկնարկած իսրայելական հարձակումների ընթացքում երկրում զոհվել է 224 մարդ, վիրավորվել՝ 1227-ը։ Նրանց 90%-ը քաղաքացիական անձինք են։ Զոհվել են նաև բարձրաստիճան զինվորականներ, միջուկային ոլորտի գիտնականներ։

Израиля достигли 5-10% иранских ракет, число погибших дошло до 24 - ЦАХАЛ
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) предоставила первые статистические данные о взаимных ударах с Ираном, согласно которым успешность сбития иранских баллистических ракет составила 80-90%. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила The Jerusalem Post.
Отмечается, что только 5-10% иранских баллистических ракет прорвали ПВО и достигли жилых районов.
Ночью в результате иранских ударов в Израиле погибло еще 8 человек. Таким образом, число жертв взаимных ударов, начавшихся 13 июня, в Израиле, достигло 24. Один человек до сих пор числится пропавшим без вести.
По данным ЦАХАЛа, за последние дни Иран выпустил по Израилю около 350 баллистических ракет. Иранские ракетные удары были в основном сосредоточены на центральной части Израиля, а также Хайфе.
Со своей стороны Иран сообщил, что в результате израильских атак, начавшихся 13 июня, погибло 224 человека и 1227 получили ранения. 90% из них — мирные жители. Также погибли высокопоставленные военные и ученые-атомщики.