Իրանը նոր հարվածներ է հասցրել Իսրայելի կենտրոնական հատվածին. կա 3 զոհ, 74 վիրավոր
Վաղ առավոտյան Իրանը հրթիռային հարձակումների նոր ալիք է սկսել Իսրայելի ուղղությամբ, ամբողջ երկրում հնչել են օդային տագնապի ազդանշաններ։ Իսրայելի կենտրոնական հատվածներում իրանական չորս բալիստիկ հրթիռների հարվածներից զոհվել է 3 մարդ, 74 մարդ հոսպիտալացվել է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է The Times of Israel-ը։
Թել Ավիվի մոտակայքում գտնվող Պետահ Տիկվա քաղաքի իշխանությունները հայտարարել են, որ իրանական հրթիռները հարվածել են 20-հարկանի բնակելի շենքի՝ մեծապես վնասելով 4-րդ և 5-րդ հարկերը։ Ըստ արտակարգ ծառայությունների՝ շենքում, ամենայն հավանականությամբ, ոչ ոք չկա, սակայն փրկարարներն, այնուամենայնիվ, շարունակում են որոնումները։
Հզոր պայթյուններ են լսվել Թել Ավիվում՝ հավանաբար, Իսրայելի պաշտպանական համակարգերի կողմից իրանական հրթիռների որսման հետևանքով։ Քաղաքի երկնքում սև ծուխ է երևացել։
Իր հերթին, Mehr գործակալությունը հաղորդում է, որ իրանական հրթիռները հարվածներ են հասցրել Հայֆայի էլեկտրակայանին։ Իսրայելական հաղորդումների համաձայն՝ երկրի կենտրոնական շրջաններում էլեկտրական հոսանքի լայնածավալ անջատումներ են տեղի ունեցել։

Иран нанес новые удары по центральной части Израиля: погибли 3 человека, 74 ранены
Ранним утром 16 июня Иран нанес новую волну ракетных ударов по Израилю, по всей стране прозвучали сигналы воздушной тревоги. В результате попадания четырех иранских баллистических ракет погибли три человека, 74 были госпитализированы. “Арменпресс” передает об этом, со ссылкой на сообщение The Times of Israel.
Власти города Петах-Тиква, расположенного недалеко от Тель-Авива, сообщили, что иранские ракеты попали в 20-этажный жилой дом, серьезно повредив 4-й и 5-й этажи. По данным экстренных служб, в здании, скорее всего, никого нет, но спасатели продолжают поиски.
В Тель-Авиве были слышны громкие взрывы, возможно, в результате перехвата иранских ракет израильскими системами ПВО. В небе над городом был виден черный дым.
Информационное агентство Mehr сообщило, что иранские ракеты попали в электростанцию ​​в Хайфе. По данным израильских сообщений, в центральных районах страны произошли масштабные отключения электроэнергии.