Իրանի ու Իսրայելի փոխադարձ հարվածների հետևանքով խաղաղ բնակիչներ են զոհվել և վիրավորվել
Իսրայելական լրատվամիջոցները հայտնում են 15 մարդու զոհվելու և մոտ 385 տուժածի մասին հունիսի լույս 15-ի գիշերը Իրանի բալիստիկ հրթիռների ու անօդաչու թռչող սարքերի հարվածների հետևանքով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես փոխանցում է Ynet պորտալը, չնայած Իսրայելի պաշտպանության բանակը որսացել է ավելի քան 100 հրթիռ և անօդաչու թռչող սարք, սակայն մի քանի հրթիռ, այնուամենայնիվ, հասել է թիրախին, ինչը շատ ծանր հետևանքներ է ունեցել:
Ինչպես հայտնում է աղբյուրը, ճշտված տվյալներով ՝ գիշերվա ընթացքում հիվանդանոցներ են տեղափոխվել հարյուրավոր տուժածներ , հիմնականում ՝ Բաթ Յամից և Ռեհովոտայից:
Իրանական Tasnim լրատվական գործակալության տվյալներով էլ՝ հունիսի երեկոյան Թեհրանի բնակելի թաղամասերից մեկին Իսրայելի հարվածի հետևանքով մի քանի խաղաղ բնակիչ է զոհվել:

В результате взаимных  ударов между Ираном и Израилем погибли и получили ранения мирные жители
Израильские СМИ сообщают о 15 погибших и почти 385 раненых в результате ударов иранских баллистических ракет и беспилотников в ночь на 15 июня.
Как передает Арменпресс со ссылкой на портал Ynet, хотя ЦАХАЛ перехватил более 100 ракет и беспилотников, несколько ракет все же достигли цели, что имело весьма серьезные последствия.
По данным источника, согласно данным, за ночь в больницы были доставлены сотни раненых, в основном из Бат-Яма и Реховота.
По данным иранского информационного агентства Tasnim, несколько мирных жителей погибли в результате израильского удара вечером по жилому району Тегерана.