Իրանը պատրաստվում է հարվածներ հասցնել Մերձավոր Արևելքում գտնվող ամերիկյան բազաներին. Fars
Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը պատրաստվում է հարվածներ հասցնել Մերձավոր Արևելքում առկա ամերիկյան ռազմաբազաների վրա։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտում է իրանական Fars լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով իր աղբյուրին։
Լրատվականի փոխանցմամբ՝ Իրանը կհարձակվի ոչ միայն իսրայելական օբյեկտների, այլև տարածաշրջանում գտնվող ամերիկյան բազաների վրա։
«Այս դիմակայությունը չի ավարտվի երեկվա սահմանափակ գործողություններով, և Իրանի հետագա հարվածները կշարունակվեն, և այդ գործողությունները շատ ցավոտ և ցավալի կլինեն ագրեսորների համար»,-մեջբերում է Fars-ն իր զրուցակցին։
Իրանն Իսրայելի դեմ հարվածներ է սկսել՝ ի պատասխան հունիսի 13-ի գիշերն Իսրայելի ձեռնարկած հարվածների, որոնց հետևանքով զոհվել է 78 մարդ, 320 մարդ վիրավորվել է։ Զոհերի թվում կան բարձրաստիճան զինվորականներ, միջուկային ոլորտի գիտնականներ։
Իրանը նախորդ օրը 5 հարձակում է իրականացրել Իսրայելի դեմ, այդ թվում՝ Թել Ավիվի և Երուսաղեմի վրա։ Իրանի ԻՀՊԿ հրամանատար Ահմադ Վահիդին հայտնել է 150 թիրախի խոցման մասին։ Նշվում է, որ հարվածներ են հասցվել նաև Նևատիմ և Օվդա իսրայելական ավիաբազաներին, որտեղ տեղակայված էին F-35, F-16 և F-15 կործանիչներ, տանկերներ և տրանսպորտային ինքնաթիռներ։

Иран собирается нанести удар по американским базам на Ближнем Востоке. FARS
Как передает Арменпресс, об этом  сообщило иранское информационное агентство Fars со ссылкой на свой источник.
По данным информационного агентства, Иран будет атаковать не только израильские объекты, но и американские базы в регионе.
«Это противостояние не закончится вчерашними ограниченными действиями, и дальнейшие удары Ирана будут продолжаться, и эти действия будут очень болезненными и чувствительными для агрессоров», — цитирует Fars своего собеседника.
Иран нанес удары по Израилю в ответ на израильские удары в ночь на 13 июня, в результате которых погибли 78 человек и 320 получили ранения. Среди жертв были высокопоставленные военные и ученые-атомщики.
Накануне Иран совершил пять атак на Израиль, в том числе на Тель-Авив и Иерусалим. Командующий КСИР Ирана Ахмад Вахиди сообщил о поражении 150 целей. Отмечается, что удары также были нанесены по израильским авиабазам Неватим и Овда, где размещались истребители F-35, F-16 и F-15, заправщики и транспортные самолеты.