Իսրայելը մտադիր է ամբողջությամբ բացել օդային տարածքը
Իսրայելի տրանսպորտի նախարար Միրի Ռեգևը հայտարարել է, որ Իսրայելը առաջ է տանում իր օդային տարածքն ամբողջությամբ բացելու ծրագիրը՝ ավելացնելով թռիչքների քանակը, երկարացնելով օդանավակայանների աշխատանքային ժամերը և վերադարձնելով օտարերկրյա փոխադրողներին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է The Times of Israel-ը։
«Ես Իսրայելի օդանավակայանների վարչությանը հանձնարարել եմ պատրաստվել անվտանգ վերադարձի գործողության վերջին փուլին: Պլանը կիրականացվի երկու պայմանների պահպանմամբ՝ ներքին զորքերի հրամանատարության կողմից սահմանափակումների վերացում և անվտանգության ու հետախուզության մարմինների հետ համակարգում»,- նշել է Ռեգևը:
Նա հայտնել է, որ հունիսի 24-ին 24 չվերթ վայրէջք կկատարի «Բեն Գուրիոն» օդանավակայանում և 9 չվերթ Հայֆայում: Իսկ առավոտյան Մանո զբոսաշրջային նավը ժամանել է 1900 իսրայելցիներով:

Israel to fully reopen its airspace
Israeli Transport Minister Miri Regev says Israel is advancing a plan to fully open its airspace by increasing the number of flights, extending airport operating hours, and bringing back foreign carriers.
“I have instructed the Israel Airports Authority to prepare for the final phase of the safe return operation,” The Times of Israel quoted Regev as saying. “The plan will be implemented subject to two conditions: lifting of Home Front Command restrictions and coordination with security and intelligence agencies.”
“Today, 24 flights will land at Ben Gurion Airport, and 9 flights in Haifa, while this morning, a Mano cruise arrived with 1,900 Israelis,” he said.