Առողջապահության նախարարությունը մանրամասներ է հայտնել Երևանում ավտոբուսի վթարից տուժածների մասին
Երևանում մայիսի 16-ին 23 համարի երթուղին սպասարկող ավտոբուսի վթարի հետևանքով նախնական տվյալներով տուժել է 8 քաղաքացի:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, 6 մեծահասակ տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն, այժմ նրանք հետազոտությունների փուլում են:
2 անչափահասից մեկը հոսպիտալացվել է, մյուսը թեթև վնասվածք է ստացել, տրամադրվել է առաջին բուժօգնություն:
Նախարարությունը տուժածների առողջական վիճակի մասին լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրվի:
ՀՀ ՆԳ նախարարությունն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ Երևանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում հաշվառված «Zhong Tong» մակնիշի ավտոբուսը Սեբաստիա փողոցում՝ «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնի հարևանությամբ ապրիլի 16-ին ժամը 15։40-ի սահմաններում դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել բենզալցակայանի մոտ տեղադրված երկաթե էլեկտրասյանը, ապա՝ գովազդային վահանակին։

Минздрав предоставил информацию о пострадавших в результате аварии автобуса в Ереване
По предварительным данным, 16 мая в Ереване в результате аварии с участием автобуса № 23, пострадали 8 граждан.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства здравоохранения, 6 взрослых пострадавших переведены в медицинский центр и в настоящее время проходят обследование.
Один из двух несовершеннолетних пострадавших был госпитализирован, другой получил легкие травмы, ему оказали первую помощь.
Министерство предоставит дополнительную информацию о состоянии здоровья пострадавших.
Ранее МВД сообщило, что 16 апреля около 15:40 автобус марки «Zhong Tong», зарегистрированный на балансе мэрии Еревана, выехал с проезжей части на улице Себастия, около воинского пантеона «Ераблур», столкнулся с железным электрическим столбом, установленным около автозаправочной станции, а затем с рекламным щитом.