ԵՄ առաքելության ղեկավար Վասիլիս Մարագոսը ցավակցություն է հայտնել Սումգայիթի ջարդերի տարելիցի կապակցությամբ
Հայաստանում Եվրամիության առաքելության ղեկավար Վասիլիս Մարագոսը ցավակցություն է հայտնել Սումգայիթի ջարդերի 37-րդ տարելիցի կապակցությամբ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Մարագոսը ցավակցություն է հայտնել X-ի միկրոբլոգում։
«Մենք հիշում ենք 1988 թվականի Սումգայիթը և մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում բոլոր նրանց, ովքեր կորցրել են հարազատներին/ընկերներին։ ԵՄ-ն հավատարիմ է խաղաղության և տարածաշրջանում իրավիճակի կարգավորման գործին։ Մենք պետք է միասին աշխատենք հաշտեցման եւ կայուն, երկարաժամկետ խաղաղության հասնելու համար, որպեսզի երաշխավորենք, որ նման ողբերգություններն այլեւս երբեք չեն կրկնվի ոչ մի ժողովրդի հետ»,– գրել է Մարագոսը։

Глава делегации ЕС в Армении выразил соболезнования в связи с годовщиной армянских погромов в Сумгаите
Руководитель делегации Европейского союза в Армении Василис Марагос выразил соболезнования в связи с 37-й годовщиной армянских погромов в Сумгаите. Как сообщает Арменпресс, Марагос выразил соболезнования в социальной сети Х.
«Мы помним события в Сумгаите 1988 года и выражаем наши глубокие соболезнования всем тем, кто потерял родных/друзей. ЕС стремимся к миру и нормализации в регионе. Нам нужно работать вместе, чтобы достичь примирения и устойчивого продолжения мира, чтобы такие трагедии никогда больше не повторялись ни с кем», - написал Марагос.