Ռուբինյանն ու Մարագոսը կարևորել են ՀՀ-ԵՄ համագործակցության դերը տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության հաստատման հարցում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 1-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին։
Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդագրության վարչության տարածած հաղորդագրությունը։
«Քննարկվել են Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների հետագա խորացմանը և քաղաքական երկխոսությանն առնչվող մի շարք հարցեր։ Կարևորվել են Եվրամիության հետ համագործակցության ընդլայնումն ու շարունակական երկխոսությունը։ Ընդգծվել է ՀՀ Ազգային ժողովի և Եվրոպական խորհրդարանի ակտիվ համագործակցության կարևորությունն ու պատրաստակամությունը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ռուբեն Ռուբինյանն ու Վասիլիս Մարագոսը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ։ Նրանք կարևորել են տարածաշրջանային հաղորդակցությունների բացումը ու ընդգծել ՀՀ-ԵՄ համագործակցության նշանակությունը տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության ու կայունության հաստատման հարցում։

Спикер НС и глава делегации ЕС в Армении отметили важность роли двустороннего сотрудничества в вопросе установления долгосрочного мира в регионе
Председатель Национального Собрания Рубен Рубинян 1 сентября принял главу делегации ЕС в Республике Армения, посла Василиса Марагоса.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, обсужден ряд вопросов, касающихся дальнейшего углубления отношений Армения — Европейский союз и политического диалога. Была подчеркнута важность расширяющегося сотрудничества и непрерывного диалога с Европейским союзом.
Были отмечены важность и готовность Национального Собрания Республики Армения и Европейского парламента к активному сотрудничеству.
Состоялся обмен мнениями по региональным развитиям. Было подчеркнуто значение открытия региональных коммуникаций. Была отмечена важность сотрудничества Армения — ЕС в установлении долгосрочного мира и стабильности в регионе.