Գյումրիում ավելանում է լուսավորված բակերի թիվը
Գյումրիում ավելանում է լուսավորված բակերի թիվը: Համայնքապետարանի կողմից լուսավորվում են քաղաքի տարբեր թաղամասերի բակերը: Այս պահին արդեն միայն «Անի» թաղամասում կա 75 լուսավորված բակ: Աշխատանքներն իրականացվում են համայնքային միջոցների հաշվին:
«Մենք սկսել ենք հանդիպումների շարք բնակիչների հետ՝ տարբեր թաղամասերում: Հանդիպումների արդյունքում գյումրեցիներն առաջ են քաշում մի շարք հիմնախնդիրներ, որոնցից առաջնայինը բակերի լուսավորությունն է, փողոցաշինությունը, թափառող շների հարցը: Արդեն իսկ «Անի» թաղամասում ունենք 75 լուսավորված բակ, տեղադրվել է ավելի քան 200 լուսատու: Աշխատանքներ իրականացվել են նաև «Խրիմյան Հայրիկ» փողոցում, «Մուշ» և «Մսի Կոմբինատ» թաղամասերում: Փողոցների, բակերի լուսավորման աշխատանքները մեծ թափով շարունակվում են»,-«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Գյումրիի համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Սարիկ Մինասյանը՝ վստահեցնելով, որ աշխատանքները շարունակական են, ու լուսատուներ կտեղադրվեն նաև մյուս թաղամասերի բակերում:

В Гюмри увеличивается количество освещенных дворов
Количество освещенных дворов в Гюмри увеличивается. Мэрия проводит освещение дворов разных районов города. В настоящее время только в районе «Ани» насчитывается 75 освещенных дворов. Работы ведутся за счет средств общины.
«Мы провели встречи с жителями разных районов. В результате встреч жители Гюмри подняли ряд вопросов, основными из которых являются освещение дворов, строительство улиц и проблема бродячих собак. У нас уже есть 75 освещенных дворов в районе «Ани», установлено более 200 уличных фонарей. Работы также ведутся на улице Хримян Айрика, в кварталах Муш и «Мясокомбинат». Работы по освещению улиц и дворов продолжаются большими темпами», - как передает Арменпресс, об этом сообщил исполняющий обязанности главы общины Гюмри Сарик Минасян, заверив, что работы продолжаются, и осветительные приборы будут установлены также во дворах других кварталов.