Վարչապետը հանդիպում է ունեցել ֆրանսահայերի խմբի հետ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում, հանդիպում է ունեցել ֆրանսահայերի խմբի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հանդիպման մասին Հայաստանի վարչապետը հայտնել է «Ֆեյսբուք»-ում տեղադրած կարճ տեսանյութի միջոցով։
«Կարևոր հանդիպում ունեցա ֆրանսահայերի մի պատկառելի խմբի հետ»,-տեսանյութին կից՝ գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 10-11-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա՝ Փարիզ: Նա կմասնակցի Արհեստական բանականության գործողությունների գագաթնաժողովին:

Премьер-министр Пашинян ​​провел встречу с группой французских армян
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян в рамках рабочего визита во Францию ​​провел встречу с группой французских армян.
Как сообщает Арменпресс, премьер-министр Армении сообщил о встрече в размещенном в Facebook коротком видеоролике.
«У меня состоялась важная встреча с представительной группой французских армян», — написал Никол Пашинян.
Премьер-министр Никол Пашинян с рабочим визитом находится в Париже.
Премьер-министр примет участие в Саммите по действиям в области искусственного интеллекта (Sommet pour l'action sur l'Intelligence Artificielle).
Запланирована встреча премьер-министра Пашиняна с президентом Французской Республики Эммануэлем Макроном.