Հայաստանում սպասվում է փոփոխական եղանակ, կցրտի 2-5 աստիճանով
Հայաստանի տարածքում փետրվարի 9-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է թույլ ձյուն։ Փետրվարի 13-ի երեկոյան, 14-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 14-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է ձյուն։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, փետրվարի 10-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավարևելյան՝ 2-5 մ/վ։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 10-11-ի գիշերն աստիճանաբար կնվազի ևս 2-5 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ Երևանում փետրվարի 10-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Փետրվարի 13-ի երեկոյան, 14-ին սպասվում են տեղումներ։

В Армении ожидается переменчивая погода, похолодает на 2-5 градусов
Днем 9 февраля в отдельных регионах Армении ожидается слабый снег. Вечером 13 февраля, в ночь на 14-е февраля — в некоторых регионах, а днем 14-го февраля — в большинстве регионов ожидается снег.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, 10 - 13 февраля ожидается погода без осадков.
«Ветер юго-восточный 2-5 м/с, 8 февраля местами ожидаются порывы ветра до 14-17 м/с. В ночь с 10 на 11 февраля температура воздуха постепенно понизится еще на 2–5 градусов», — говорится в сообщении.