Ղազախստանում կործանվել է ադրբեջանական ուղևորատար ինքնաթիռ, որում եղել է 72 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Բաքվից Գրոզնի թռչող ադրբեջանական AZAL ավիաուղիների ինքնաթիռը կործանվել է Ղազախստանի Ակտաուի օդանավակայանի մերձակայքում։ Ինքնաթիռում եղել է 67 ուղևոր և անձնակազմի 5 անդամ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ադրբեջանական APA գործակալությունը։
Ինքնաթիռը SOS ազդանշան է ուղարկել Կասպից ծովի վրա թռչելիս։ Հաղորդվում է, որ այն արտակարգ վայրէջք է կատարել Ակտաու քաղաքից 3 կմ հեռավորության վրա։
Ըստ Ղազախստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության՝ դեպքի վայր են մեկնել հրշեջներ՝ մարելու ինքնաթիռի կործանման վայրում բռնկված հրդեհը։

В Казахстане разбился азербайджанский пассажирский самолет, на борту которого находились 72 человека
Самолет азербайджанской авиакомпании AZAL, летевший из Баку в Грозный, разбился вблизи аэропорта Актау в Казахстане. На борту самолета находились 67 пассажиров и 5 членов экипажа. Как передает Арменпресс, об этом сообщает азербайджанское агентство АПА.
Самолет подал сигнал SOS во время полета над Каспийским морем. Сообщается, что он пытался совершить вынужденную посадку в 3 км от города Актау.
По данным МЧС Казахстана, на место происшествия выехали пожарные, чтобы потушить возгорание, возникшее на месте крушения самолета.