Ալիևը Ռուսաստանից վերադառնում է Ադրբեջան՝ ուղևորատար ինքնաթիռի վթարի պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Ռուսաստանից վերադառնում է Բաքու՝ ադրբեջանական ինքնաթիռի կործանման պատճառով։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ի աղբյուրը։
Ալիևը Ռուսաստանում էր գտնվում ԱՊՀ երկրների գագաթնաժողովին մասնակցելու համար։
Բաքվից Գրոզնի մեկնող ինքնաթիռն աղետի ազդանշան է տվել Կասպից ծովի վրայով թռչելիս, որից հետո այն փոխել է ուղղությունը և մեկնել Ղազախստան՝ հարկադիր վայրէջքի։ Ըստ նախնական տվյալների՝ ավիավթարի պատճառ է դարձել թռչունների երամի հետ բախումը։ Ինքնաթիռում գտնվել է 62 ուղևոր և անձնակազմի 5 անդամ։ Կան նաև ողջ մնացածներ։

Алиев из России возвращается в Азербайджан из-за крушения пассажирского самолета
Президент Азербайджана Ильхам Алиев возвращается в Баку из России из-за крушения азербайджанского самолета. Как передает Арменпресс, об этом сообщил источник агентства "РИА Новости".
Алиев находился в России для участия в саммите стран СНГ.
Самолет, направлявшийся в Грозный из Баку, во время полета над Каспийским морем подал сигнал бедствия, после чего изменил направление и взял курс на Казахстан для вынужденной посадки. По предварительным данным, причиной крушения самолета стало столкновение со стаей птиц. В самолете находились 62 пассажира и 5 членов экипажа. Есть выжившие.