Վրաստանի ԿԸՀ-ն հայտարարել է, որ նախագահական ընտրությունները համարվում են կայացած
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վրաստանում նախագահական ընտրությունները համարվում են կայացած, քանի որ դրանց արդեն մասնակցել է 300 հոգուց բաղկացած ընտրական հանձնաժողովի կեսից ավելին։ «Արմենպրես»-ի՝ փոխանցմամբ՝ այդ մասին ճեպազրույցում հայտնել է ԿԸՀ նախագահ Նատիա Իոսելիանին։
«Ժամը 11:30-ի դրությամբ հանձնաժողովի 170-ից ավելի անդամ, այսինքն՝ կեսից ավելին, արդեն մասնակցել է գործընթացին, ինչը նշանակում է, որ ընտրությունները կայացել են:»,- պարզաբանել է Իոսելիանին։
Վրաստանի նախագահական ընտրությունների քվեարկության գործընթացը խորհրդարանի շենքում ընթացել է հանգիստ: Այն ուղիղ հեռարձակվել է օրենսդիր մարմնի կայքում։
Նշվում է, որ ընդդիմությունը չի մասնակցում ընտրական գործընթացին։ Միևնույն ժամանակ, փողոցում տեղի է ունենում հերթական բողոքի ակցիան։

Центральная избирательная комиссия Грузии объявила, что выборы президента считаются состоявшимися
Президентские выборы в Грузии считаются состоявшимися, поскольку в них уже приняло участие более половины из 300 членов избирательной комиссии.
Как передает Арменпресс, об этом на брифинге сообщила председатель ЦИК Натия Иоселиани.
"По состоянию на 11:30 в процессе уже приняли участие более 170 членов комиссии, то есть более половины, а это значит, что выборы состоялись", - пояснила Иоселиани.
Процесс голосования на выборах президента Грузии прошел гладко в здании парламента и транслировался в прямом эфире на сайте законодательного органа.
Отмечается, что оппозиция не участвует в избирательном процессе. В это же время на улице проходит очередная акция протеста.