ՀՀ ԱԳ նախարարը մասնակցել է ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի բացմանը, շփումներ ունեցել մի շարք երկրների գործընկերների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Մալթայում մասնակցել է ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի պաշտոնական բացման արարողությանը, որի ժամանակ մասնակիցներին ողջունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Մալթայի Հանրապետության փոխվարչապետ և ԱԳ ու տուրիզմի նախարար Իեն Բորջը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, նախարար Միրզոյանը շփումներ է ունեցել մի շարք երկրների, այդ թվում՝ Գերմանիայի, Թուրքիայի, Ավստրիայի, Լյուքսեմբուրգի, Ուկրաինայի, Նիդերլանդների, Անդորրայի գործընկերների հետ։

Глава МИД Армении принял участие в церемонии открытия заседания СМИД ОБСЕ и провел встречи с рядом коллег
В Мальте министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян принял участие в официальной церемонии открытия заседания Совета министров иностранных дел ОБСЕ, в ходе которого участников поприветствовал действующий председатель ОБСЕ, заместитель премьер-министра и министр иностранных и туризма Республики Мальта Ян Борг.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, состоялся краткий обмен мнениями с коллегами из ряда стран, включая Германию, Турцию, Австрию, Люксембург, Украину, Нидерланды и Андорру.