ԻՀՊԿ ղեկավարի տեղակալը «ջախջախիչ հարվածներով» է սպառնացել Իսրայելին առաջիկա օրերին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանը շուտով կպատասխանի երկրին Իսրայելի հասցրած հարվածներին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԱՍՍ-ից, այս մասին հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) հրամանատարի տեղակալ գեներալ-մայոր Մոհամմադ Ռեզա Նաղդին։
«Առաջիկա օրերին դուք կտեսնեք էլ ավելի ջախջախիչ հարվածներ սիոնիստական ​​վարչակարգին: Մենք նրանց հանկարծակիի կբերենք մեր նախաձեռնողականությամբ և հնարամտությամբ», - ասել է ԻՀՊԿ բարձրաստիճան պաշտոնյան:
Հոկտեմբերի 26-ի գիշերը Իսրայելը մի շարք ավիահարվածներ է հասցրել Իրանի ռազմական օբյեկտներին՝ ի պատասխան հոկտեմբերի 1-ին Իսրայելի վրա Թեհրանի հրթիռային հարձակումների: Հարձակումից ժամեր անց Իսրայելը հայտարարել էր, որ ավարտել է հարվածները և հասել իր նպատակներին։ Իրանում հայտնել էին, որ հարվածների են ենթարկվել Իլամի, Խուզեստանի և Թեհրանի նահանգները, սակայն հարվածները հաջողությամբ հետ են մղվել: Հարձակման հետևանքով 4 իրանցի զինվորական է զոհվել։

Заместитель главы КСИР пригрозил Израилю «сокрушительными ударами» в ближайшие дни
Иран вскоре ответит на нападения Израиля на страну. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом заявил заместитель командующего Корпусом стражей исламской революции (КСИР) генерал-майор Мохаммад Реза Нагди.
"В ближайшие дни вы увидите еще более сокрушительные удары по сионистскому режиму. Мы застанем их врасплох своей инициативностью и изобретательностью", - сказал высокопоставленный представитель КСИР.
В ночь на 26 октября Израиль нанес серию авиаударов по иранским военным объектам в ответ на ракетные удары Тегерана по Израилю 1 октября. Через несколько часов после нападения Израиль объявил, что прекратил удары и достиг своих целей. В Иране сообщили, что ударам подверглись провинции Илам, Хузестан и Тегеран, однако удары были успешно отбиты. В результате нападения погибли четверо иранских солдат.