Մեր ժողովուրդը շատ վաղուց է կատարել իր ընտրությունը՝ հօգուտ իրական Հայաստանի. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ հայ ժողովուրդը շատ վաղուց է կատարել իր ընտրությունը՝ հօգուտ իրական Հայաստանի, սակայն տարբեր ժամանակներում երկիրը կառավարողները, այդ թվում՝ նաև ինքը, ժողովրդին չեն լսել, այլ պարտադրել են ապրել «պատմական ցիկլի» մեջ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ վարչապետը նշել է ֆեյսուքյան իր էջում կատարած գրառման մեջ։
«Հայեցակարգային երկընտրանքը, որ այսօր քննարկվում է մեր երկրում, հետևյալն է. ինչի՞ համար է Հայաստանի Հանրապետությունը՝ ֆորպոստ, հենման կետ, տարածքով ավելի մեծ պետություն ունենալու համա՞ր (Պատմական Հայաստանի հայեցակարգ), թե մեխանիզմ իր միջազգայնորեն ճանաչված տարածքում սեփական քաղաքացիների բարեկեցությունը ապահովելու համար (Իրական Հայաստանի հայեցակարգ), այն ընկալմամբ, որ բարեկեցության անբաժանելի տարրերն են լավ ապրուստը, ազատությունը, արդարությունը, անվտանգությունը»,-գրել է վարչապետը:
Նա համոզմունք է հայտնել, որ հայ ժողովուրդը շատ վաղուց է կատարել իր ընտրությունը՝ հօգուտ իրական Հայաստանի:
«Բայց մենք՝ տարբեր ժամանակներում կառավարողներս, նրան չենք լսել, այլ, ըստ էության, մեր ժողովրդին պարտադրել ենք ապրել «պատմական ցիկլի» մեջ:
Հենց սրա համար է, որ պետք է ներողություն խնդրենք մեր ժողովրդից ու ես խնդրում եմ իմ բաժին ներողությունը»,-նշել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:

Наш народ давно сделал свой выбор в пользу реальной Армении - Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян выразил уверенность, что армянский народ давно сделал свой выбор в пользу реальной Армении, но в разное время правители страны, в том числе и он сам, не слушали народ, а заставляли его жить в “историческом цикле”.
Как сообщает Арменпресс, об этом премьер-министр РА написал на своей странице в Facebook.
“Концептуальная дилемма, которая обсуждается сегодня в нашей стране, заключается в следующем. Для чего существует Республика Армения? Чтобы быть форпостом, опорным пунктом, иметь более крупное по территории государство (концепция Исторической Армении), или механизмом обеспечения благополучия собственных граждан на своей международно признанной территории (концепция Реальной Армении) с пониманием того, что неотделимыми элементами благополучия являются благополучие, свобода, справедливость, безопасность", - написал премьер-министр РА.
Он выразил уверенность, что армянский народ уже давно сделал свой выбор в пользу реальной Армении.
“Но мы, правители разных периодов, его не слушали, а фактически заставляли наш народ жить в “историческом цикле”.
Именно по этой причине мы должны извиниться перед нашим народом, и я со своей стороны прошу прощения", - заявил премьер-министр Никол Пашинян.