Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է անցկացրել Իրանի արտաքին գործերի նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն օգոստոսի 23-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նորանշանակ նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը։
Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Սեյեդ Աբբաս Արաղչիին ԱԳ նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և նրան հաջողություն մաղթել նոր կարևոր առաքելության մեջ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Իրանի միջև երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցեր՝ ընդգծելով բարեկամական կապերի, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում ամուր գործընկերության հետագա ամրապնդման ուղղությամբ շարունակական ջանքեր գործադրելու երկուստեք պատրաստակամությունը: Անդրադարձ է կատարվել առաջիկա ծրագրերին:
ՀՀ ԱԳ նախարարը նշել է, որ հայկական կողմը բարձր է գնահատում ՀՀ ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության անխախտելիության առնչությամբ ԻԻՀ հաստատուն դիրքորոշումը:

YEREVAN, AUGUST 23, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Iran’s new Foreign Minister Abbas Araghchi spoke by phone on Friday, the Armenian Foreign Ministry said in a press release.
Mirzoyan congratulated his new Iranian counterpart on taking office and wished him success in his new important mission, the foreign ministry said in a readout.
They discussed the Armenia-Iran bilateral relations agenda, underscoring mutual readiness to make continuous efforts for further strengthening the friendly ties and solid partnership in areas of mutual interest.
Upcoming programs were also discussed.
Mirzoyan said that Armenia highly values Iran’s unwavering stance on Armenia’s sovereignty and inviolability of its territorial integrity.