Սուրեն Պապիկյանն ու Վասիլիս Մարագոսը քննարկել են Հայաստան-ԵՄ գործընկերության համատեքստում պաշտպանության բնագավառում համագործակցությունը
Սուրեն Պապիկյանն ու  Վասիլիս Մարագոսը քննարկել են Հայաստան-ԵՄ գործընկերության համատեքստում պաշտպանության բնագավառում համագործակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ,18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը hուլիսի 18-ին ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ԵՄ գործընկերության համատեքստում պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Դեսպանի խնդրանքով պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը։

Министр обороны Армении и глава делегации ЕС обсудили сотрудничество в сфере обороны и вопросы региональной безопасности
Министр обороны Армении Сурен Папикян 18 июля принял главу делегации Европейского союза в Республике Армения, чрезвычайного и полномочного посла Василиса Марагоса.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества в сфере обороны в контексте партнерства Армения-ЕС, а также региональной безопасности.
По просьбе посла министр обороны Сурен Папикян представил процесс реформ, проводимых в Вооруженных силах Армении.