Հայաստանում եղանակը կտաքանա 2-7 աստիճանով, առանձին շրջաններում հնարավոր է կարճատև անձրև
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում նոյեմբերի 12-ի ցերեկը, 13-ին, սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, նոյեմբերի 14-17-ին առանձին շրջաններում հնարավոր է կարճատև անձրև։
«Քամին՝ արևմտյան 2-5 մ/վ, 14-ին և 16-17-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-18 մ/վրկ արագությամբ: Նոյեմբերի 12-13-ին օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կբարձրանա 2-3 աստիճանով, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում՝ 5-7 աստիճանով, այնուհետև էապես չի փոխվի»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
12,11 հանրապ.png (153 KB)
Ըստ աղբյուրի՝ Երևանում նոյեմբերի 12-ին ցերեկը, 13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Նոյեմբերի 14-17-ին հնարավոր է կարճատև անձրև։

В Армении потеплеет на 2-7 градусов, в некоторых регионах возможны кратковременные дожди
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, 14-17 ноября в некоторых регионах возможен кратковременный дождь.
«Ветер западный — 2-5 м/с, 14 и 16-17 ноября в отдельных местах ожидается усиление ветра до скорости 15-18 м/с. Днем 12-13 ноября температура воздуха повысится на 2-3 градуса, в Лори, Тавуше, Сюнике — на 5-7 градусов, затем существенно не изменится», говорится в сообщении.
Днем 12 ноября и 13 ноября в Ереване ожидается погода без осадков. Вечерами 14-17 ноября возможен дождь.