Հայաստանում սպասվում է անձրևոտ եղանակ. 5-8 աստիճանով նվազումից հետո ջերմաստիճանը կբարձրանա 3-6 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 10-ի ցերեկը, 11-ին, 13-14-ի ցերեկը՝ առանձին շրջաններում, 12-ին՝ շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 12-ին՝ առանձին հատվածներում՝ ինտենսիվ, առանձին վայրերում հնարավոր է նաև մառախուղ։ Սեպտեմբերի 15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից։
«Քամին՝ հյուսիսարևմտյան 2-4 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 17-20 մ/վրկ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 10-12-ին աստիճանաբար կնվազի 5-8 աստիճանով, 13-15-ին աստիճանաբար կբարձրանա 3-6 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Armenia 10_09_23.jpg (205 KB)
Ըստ աղբյուրի՝ Երևանում սեպտեմբերի 10-ի ցերեկը, 14-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 11-ի և 13-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է, 12-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վրկ։

В РА ожидается дождливая погода. Температура снизится на 5-8 градусов, затем повысится на 3-6 градусов
В Армении днем ​​10, 11, 13-14 сентября — в некоторых регионах, а 12-го числа временами — в большинстве регионов, ожидаются дожди и грозы, 12-го числа осадки местами будут сильные, возможен и туман. 15 сентября ожидается погода без осадков.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерство окружающей среды Республики Армения.
"Ветер северо-западный, 2-4 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до скорости 17-20 м/с. 10-12 сентября температура воздуха постепенно снизится на 5-8 градусов, а 13-15 сентября постепенно повысится на 3-6 градусов", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, днем 10 сентября и в 14-15 сентября в Ереване ожидается погода без осадков. Вечером 11 и 13 сентября, 12 сентября время от времени ожидаются дожди и грозы. Во время гроз также ожидается усиление ветра до 17-20 м/с.