ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում հուլիսի 23-ի ցերեկը, 27-ինսպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հուլիսի 24-26-ին, 28-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից։
«Քամին՝ հարավարևելյան 3-5 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ և երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վրկ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 24-25-ին աստիճանաբար կնվազի 4-6 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ Երևան քաղաքում հուլիսի 23-ի ցերեկը, 27-28-ինսպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հուլիսի 24-ի երեկոյան ժամերին, 25-26-ին քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Երեկոյան ժամերին և ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վրկ արագությամբ։

В Армении ожидается переменчивая погода
Днем 23-го, 27-го июля на территории Армении ожидается погода без осадков. 24-26-го, 28-го июля в отдельных регионах ожидаются кратковременные дожди с грозами. В некоторых районах также возможен град.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды РА.
"Ветер юго-восточный со скоростью 3-5 м/с, во время грозы и в вечерние часы ожидается усиление ветра до скорости 18-23 м/с. С 24-25 июля температура воздуха постепенно понизится на 4-6 градусов", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, Во второй половине дня 23-го, 27-28-го июля в Ереване ожидается погода без осадков. В вечерние часы 24-го, 25-26-го июля в отдельных районах города ожидаются кратковременные дожди с грозой. В вечерние часы и во время грозы ожидается усиление ветра до скорости 17-20 м/с.