«Վագներ» մասնավոր ռազմական ընկերությունը սկսել է դուրս գալ Բախմուտից
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Վագներ» մասնավոր ռազմական ընկերության հիմնադիր Եվգենի Պրիգոժինը հայտարարել է, որ սկսել է ստորաբաժանումների դուրսբերումը Բախմուտից։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Պրիգոժինը հայտնել է Telegram ալիքում հրապարակված տեսանյութում:
«Մենք դուրս ենք բերում մարտական ​​ստորաբաժանումները Բախմուտից… Մինչև հունիսի 1-ը հիմնական մասը կտեղափոխվի թիկունքի ճամբարներ: Մենք դիրքերը փոխանցում ենք զինվորականներին, բայց եթե զինվորականների համար դժվար լինի, ապա մենք կթողնենք այն մարդկանց, որոնք գլխավոր դեր են ունեցել Բախմուտի գրավման գործում», - ասել է Պրիգոժինը։
«Վագներ»-ի ղեկավարը Բախմուտի գրավման մասին հայտարարել էր մայիսի 20-ին: Ուկրաինայի իշխանությունները պաշտոնապես չեն հաստատել քաղաքի հանձնումը, սակայն այս շաբաթ Ուկրաինայի Զինված ուժերի գլխավոր շտաբն իր զեկույցներում չի հիշատակում Բախմուտում ռազմական գործողությունները:

Частная военная компания «Вагнер» начала вывод подразделений из Бахмута
Евгений Пригожин, основатель частной военной компании «Вагнер», сообщил, что начал вывод подразделений из Бахмута. Как сообщает «Арменпресс», об этом Пригожин сообщил в видеозаписи, опубликованной на Telegram-канале.
«Мы выводим боевые подразделения из Бахмута. До 1 июня основная часть перебазируется в тыловые лагеря. Передаем позиции военным. Но если военным будет трудно, мы оставим тех, кто имел основную роль в захвате Бахмута», - заявил Пригожин.
Глава «Вагнера» сообщил о взятии Бахмута 20 мая. Украинские власти официально не подтвердили сдачу города, но в сводках Генштаба ВСУ на этой неделе не было упоминаний о боевых действиях в Бахмуте.