ՌԴ-ն մտադիր է Հայաստանին և Ադրբեջանին առաջարկել անցկացնել հերթական եռակողմ գագաթնաժողովը. ՌԴ նախագահի խորհրդական
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը մտադիր է Հայաստանին և Ադրբեջանին առաջարկել անցկացնել հերթական եռակողմ գագաթնաժողովը, առաջիկայում նախատեսվում է համաձայնեցնել դրա անցկացման ժամկետները: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Sputnik Armenia»-ին, այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
«Մենք կառաջարկենք եռակողմ ձևաչափով հերթական գագաթնաժողովն անցկացնել Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների մասնակցությամբ և հուսով ենք, որ ամենամոտ ժամանակներս մեզ կհաջողվի համաձայնեցնել դրա անցկացման ժամկետները», - ասել է նա:
Ուշակովը նշել է, որ Ռուսաստանն ակտիվորեն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կապերի կարգավորմանը, ընդ որում՝ Մոսկվայում կարծում են, որ «կայուն խաղաղության հասնելու և տարածաշրջանում բոլոր խնդիրների լուծման բանալին եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացումն է, որոնք ձեռք են բերվել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ակտիվ մասնակցությամբ»:

Russia plans to offer Armenia and Azerbaijan to hold another trilateral summit. Assistant to the President of the Russia
YEREVAN, OCTOBER 12, ARMENPRESS. Russia intends to offer Armenia and Azerbaijan to hold another trilateral summit, in the near future it is planned to agree on the terms of its holding, ARMENPRESS reports, citing "Sputnik Armenia", assistant to the Russian president Yury Ushakov said in a briefing with journalists.
"We will propose to hold another summit in trilateral format with the participation of the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan and we hope that we will manage to agree on the terms of its holding in the near future," he said.
Ushakov noted that Russia actively supports the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan, and Moscow believes that "the key to achieving sistainable peace and solving all problems in the region is the implementation of the trilateral agreements reached with the active involvement of Russian President Vladimir Putin."