Հայաստանի վարչապետն ու Թուրքիայի նախագահը գոհունակություն են հայտնել շփումների ակտիվացման առիթով. մանրամասներ Փաշինյան–Էրդողան հեռախոսազրույցից
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակել երկկողմ օրակարգի հարցերի վերաբերյալ և գոհունակություն հայտնել շփումների ակտիվացման առիթով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրության մեջ։
Հայաստանի վարչապետը նաև Թուրքիայի նախագահին շնորհավորել է Կուրբան Բայրամի առիթով։
Նախագահ Էրդողանը վարչապետ Փաշինյանին շնորհավորել է ծննդյան 51–րդ տարեդարձի առիթով։
Զրույցի ընթացքում նաև ընդգծվել է Թուրքիայի փոխնախագահ Ջևդեդ Յըլմազի այցը Հայաստան՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով, Թուրքիա–Հայաստան ուղիղ առևտրի ընթացակարգերը սահմանելու որոշումը և Ախալքալաք–Կարս երկաթուղու բացումը՝ Հայաստանից արտահանումներ և Հայաստան ներմուծումներ իրականացնելու համար։

Премьер-министр Армении и президент Турции выразили удовлетворение активизацией контактов: подробности телефонного разговора Пашиняна и Эрдогана
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган в ходе телефонного разговора обменялись мнениями по вопросам двусторонней повестки и выразили удовлетворение активизацией контактов.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в сообщении  администрации премьер-министра Республики Армения.
Премьер-министр Армении поздравил президента Турции с Курбан-байрамом.
Президент Эрдоган поздравил премьер-министра Пашиняна с 51-летием.
В ходе разговора также были затронуты вопросы визита вице-президента Турции Джевдеда Йылмаза в Армению для участия в саммите Европейского политического сообщества, решение об установлении прямых торговых процедур между Турцией и Арменией, а также открытие железной дороги Ахалкалаки-Карс для экспорта из Армении и импорта в Армению.