Կան ապացույցներ, որ Ռուսաստանը ցանկանում է՝ ՀՀ ներկայիս վարչապետը պարտվի ընտրություններում. Մարկո Ռուբիո
Ռուսաստանն այնքան էլ գոհ չէ Հայաստանի հետ Միացյալ Նահանգների փոխգործակցությունից։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի հայտարարությունը Կոնգրեսում կազմակերպված լսումների ժամանակ:
«Կարծում եմ՝ կան ապացույցներ, որ Ռուսաստանի Դաշնությունը ցանկանում է՝ ՀՀ ներկայիս վարչապետը պարտվի ընտրություններում ԱՄՆ-ի հետ աճող հարաբերությունների պատճառով»,- ասել է Ռուբիոն։
ԱՄՆ պետքարտուղարը նշել է, որ ամերիկյան կողմը որևէ կերպ չի միջամտում Հայաստանի ինքնիշխանությանը և այլ երկրների հետ հարաբերություններին, այլ հետաքրքրված է Հայաստանի հետ հարաբերություններով, որոնք հիմնված են ոչ միայն խաղաղության, այլև փոխշահավետ գործակցության վրա:

Есть доказательства того, что Россия хочет, чтобы действующий премьер-министр Армении проиграл на выборах: Марко Рубио
Россия не очень довольна взаимодействием Соединенных Штатов с Арменией. Как сообщает Арменпресс, об этом сказал госсекретарь США Марко Рубио во время слушаний в Конгрессе.
«Я думаю, есть доказательства того, что Российская Федерация хочет, чтобы действующий премьер-министр Армении проиграл выборы из-за развивающихся отношений с США», — сказал Рубио.
Госсекретарь США отметил, что американская сторона никоим образом не вмешивается в суверенитет Армении и ее отношения с другими странами, а заинтересована в отношениях с Арменией, которые основаны не только на мире, но и на взаимовыгодном сотрудничестве.